PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milionowa inwestycja w starachowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 02 cze 2017 14:22

Milionowa inwestycja w starachowickiej SSE fot. Fotolia

Powstająca w Puławach nowa wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej Azotów Puławy znajdzie się w granicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Azoty mogą dzięki temu uzyskać do 130 mln zł pomocy publicznej. Wartość inwestycji to 385 mln zł.

REKLAMA

W piątek w Puławach przedstawicielom Azotów uroczyście wręczono pozwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice, podstrefa Puławy.

"Strefa powiększyła się o prawie 13 ha, na tym terenie buduje się największa inwestycja od lat. Jej koszt to 385 mln zł, z tego koszty kwalifikowane z tytułu działalności w strefie specjalnej to 310 mln zł i możemy liczyć na pomoc publiczną w wysokości nawet do 130 mln zł" - powiedział prezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek.

"Jest to pierwszy etap budowy największego kompleksu nawozowego w kraju, jednego z największych i najnowocześniejszych w Europie, którego łączny koszt zamknie się kwotą 1,1 mld zł" - dodał Janiszek.

Prezes zarządu SSE Starachowice, Marcin Perz, podkreślił, że starania o poszerzenie starachowickiej strefy w Puławach trwały od 2014 r. "Potrzeba było zmiany rządu, żeby po dwóch latach niemocy w ciągu pięciu miesięcy przygotować nową dokumentację i doprowadzić do poszerzenia specjalnej strefy" - powiedział Perz.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński przypomniał, że zwiększenie inwestycji należy do głównych priorytetów rządu, wymienionych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. "Jako rząd jesteśmy dumni, że cała Grupa Azoty rośnie i staje się liderem inwestycji" - powiedział Kwieciński.

"Ważne jest, żeby Azoty, które były do tej pory grupą rozproszonych firm w Polsce, stały się jedną firmą z bardzo silną marką, nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Już w tej chwili ta grupa nawozowo-chemiczna jest jednym z największych tego typu organizmów gospodarczych w Unii Europejskiej, ale nadal nie jest postrzegana jako coś, co się określa mianem czempiona. Chcielibyśmy, żeby Azoty takim międzynarodowym czempionem były" - dodał Kwieciński.

Prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki zaznaczył, że Azoty będą inwestować, choć - jak mówił - "patrząc na bieżące zarządzanie, pojawia się pokusa, by również w tym obszarze szukać oszczędności". "Musimy patrzeć szerzej, aby Grupa Azoty była silnym podmiotem, spełniającym wymagania, które stawia globalizacja. Musimy konkurować i porównywać się z dużymi podmiotami, które ten proces integracji przeprowadziły wcześniej" - dodał Wardacki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA