PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milionowa inwestycja w starachowickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 02 cze 2017 14:22

Milionowa inwestycja w starachowickiej SSE fot. Fotolia

Powstająca w Puławach nowa wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej Azotów Puławy znajdzie się w granicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Azoty mogą dzięki temu uzyskać do 130 mln zł pomocy publicznej. Wartość inwestycji to 385 mln zł.

REKLAMA

W piątek w Puławach przedstawicielom Azotów uroczyście wręczono pozwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice, podstrefa Puławy.

"Strefa powiększyła się o prawie 13 ha, na tym terenie buduje się największa inwestycja od lat. Jej koszt to 385 mln zł, z tego koszty kwalifikowane z tytułu działalności w strefie specjalnej to 310 mln zł i możemy liczyć na pomoc publiczną w wysokości nawet do 130 mln zł" - powiedział prezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek.

"Jest to pierwszy etap budowy największego kompleksu nawozowego w kraju, jednego z największych i najnowocześniejszych w Europie, którego łączny koszt zamknie się kwotą 1,1 mld zł" - dodał Janiszek.

Prezes zarządu SSE Starachowice, Marcin Perz, podkreślił, że starania o poszerzenie starachowickiej strefy w Puławach trwały od 2014 r. "Potrzeba było zmiany rządu, żeby po dwóch latach niemocy w ciągu pięciu miesięcy przygotować nową dokumentację i doprowadzić do poszerzenia specjalnej strefy" - powiedział Perz.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński przypomniał, że zwiększenie inwestycji należy do głównych priorytetów rządu, wymienionych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. "Jako rząd jesteśmy dumni, że cała Grupa Azoty rośnie i staje się liderem inwestycji" - powiedział Kwieciński.

"Ważne jest, żeby Azoty, które były do tej pory grupą rozproszonych firm w Polsce, stały się jedną firmą z bardzo silną marką, nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Już w tej chwili ta grupa nawozowo-chemiczna jest jednym z największych tego typu organizmów gospodarczych w Unii Europejskiej, ale nadal nie jest postrzegana jako coś, co się określa mianem czempiona. Chcielibyśmy, żeby Azoty takim międzynarodowym czempionem były" - dodał Kwieciński.

Prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki zaznaczył, że Azoty będą inwestować, choć - jak mówił - "patrząc na bieżące zarządzanie, pojawia się pokusa, by również w tym obszarze szukać oszczędności". "Musimy patrzeć szerzej, aby Grupa Azoty była silnym podmiotem, spełniającym wymagania, które stawia globalizacja. Musimy konkurować i porównywać się z dużymi podmiotami, które ten proces integracji przeprowadziły wcześniej" - dodał Wardacki.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA