PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliony trafią do najemców

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 mar 2016 11:54

Miliony trafią do najemców Pomorskie Centrum Logistyczne

Grupa Goodman zakończyła pierwszą połowę roku finansowego 2016, podpisując umowy najmu niemal 1 mln mkw. powierzchni. Duży wpływ na rozwój firmy w regionie miała Polska.

REKLAMA

Ponad 720 tys. mkw. powierzchni jest aktualnie w trakcie budowy, z czego budowa 544 tys. mkw. rozpoczęła się w I półroczu roku finansowego 2016 (tj. przed 31 grudnia 2015 r.).

W samej Europie Środkowo-Wschodniej firma zarządzała 944 tys. mkw., czyli powierzchnią o 35 proc. większą niż przed rokiem. Największy wpływ na rozwój Goodman w regionie miała Polska, gdzie portfolio osiągnęło 702 tys. mkw. Na pozostałe 242 tys. mkw. składają się nieruchomości na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. W I półroczu roku finansowego 2016, w Europie Środkowo-Wschodniej Goodman zawarł umowy najmu 77 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

- Rozwój Grupy Goodman przez ostatnie półrocze w Europie Środkowo-Wschodniej wpisywał się w trend rosnącego popytu na najwyższej jakości obiekty logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Nasze wyniki potwierdzają, że jesteśmy jednym z liderów rynku oraz posiadamy solidne podstawy, aby dalej umacniać naszą pozycję w regionie - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Z kolei duża aktywność w zakresie wynajmu już istniejących nieruchomości potwierdza wysoką jakość naszego portfolio, przewagę elastycznego podejścia do zarządzania nieruchomościami oraz siłę naszych relacji z klientami.

Goodman rośnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

W ciągu ostatniego półrocza, Goodman zakończył budowę 94 tys. mkw. powierzchni magazynowej, z czego 79 tys. mkw. w Polsce. Pozostałe 15 tys. mkw. zostało przekazane w Goodman Senec Logistics Centre na Słowacji.

W Polsce Goodman oddał do użytku dwa pierwsze obiekty w nowym parku Goodman Wrocław IV Logistics Centre o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. W Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk, Goodman oddał łącznie 46,8 tys. mkw. powierzchni logistycznej.

W kolejnych miesiącach Goodman będzie dalej zwiększał swoje aktywa w zarządzaniu w Polsce o około 50 tys. mkw., na co składa się rozbudowa o 17,7 tys. mkw. centrum logistycznego dla ILS z Grupy Inter Cars.

Na Węgrzech, Goodman nadal będzie się koncentrował na rozbudowie portfolio w ramach banku ziemi niedaleko Budapesztu. W centrach logistycznych w Gyál i Üllő, Goodman może wybudować kolejne 130 tys. mkw. powierzchni logistycznej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA