PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliony w portfelu Prologisa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2017 16:11

Miliony w portfelu Prologisa Prologis Park Będzin

Prologis Europe zamknął pierwszy kwartał ze współczynnikiem zajętości portfolio na poziomie 96,7 procent. Firma podpisała nowe umowy najmu i przedłużenia umów obejmujące 1,1 miliona metrów kwadratowych.

REKLAMA

Na koniec kwartału spółka była właścicielem lub inwestorem, w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture, nieruchomości i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 16,8 miliona metrów kwadratowych w Europie.

- To był kolejny mocny kwartał dla Prologis w Europie - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę. - Nastroje klientów pozostają pozytywne, podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej jest pod kontrolą, a popyt stabilny na większości rynków - dodał.

- Połączenie w styczniu dwóch europejskich funduszy - European Logistics Venture 1 (ELV1) oraz Prologis Targeted Logistics Fund (PTELF)— usprawniło naszą obsługę strategicznego kapitału. Z kolei utworzenie spółki UK Logistics Venture z CBRE GIP stanowi ważny krok w drodze do dalszego rozwoju naszego biznesu w Wielkiej Brytanii - dodał Bannatyne.

Podaż obiektów logistycznych klasy A pozostaje na niskim poziomie na wszystkich rynkach europejskich. W pierwszym kwartale Prologis Europe rozpoczął sześć projektów o łącznej powierzchni 191 400 metrów kwadratowych w Wielkiej Brytanii, Holandii, we Włoszech i na Słowacji. 100 procent stanowiły budynki typu build-to-suit.

W pierwszym kwartale spółka sprzedała nieruchomości w Austrii, Niemczech, Polsce i na Słowacji na łączną sumę 46 milionów euro. Firma sprzedała również 25 hektarów gruntów w Niemczech i na Słowacji.

Prologis umocnił swoją pozycję w regionie i utrzymał współczynnik zajętości portfolio na rekordowo wysokim poziomie 96 procent. Na koniec kwartału portfolio spółki wynosiło 4,6 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w 43 parkach. Spółka podpisała umowy najmu obejmujące 390 000 metrów kwadratowych, z czego nowe umowy stanowiły 125 000 metrów kwadratowych, a przedłużone kontrakty 230 000 metrów kwadratowych. Pozostała część to umowy krótkoterminowe. Prologis oddał do użytku osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Kolejne cztery, w pełni wynajęte budynki, o łącznej powierzchni ponad 120 000 metrów kwadratowych są aktualnie w budowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA