PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mlekovita może zainwestować w nowej podstrefie Suwalskiej SSE

  • Autor: Gazeta Wyborcza
  • 08 wrz 2014 08:27

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zgody na utworzenie podstrefy Wysokie Mazowieckie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma ona objąć obecny teren Mlekovity oraz działkę o powierzchni blisko 4,5 ha, na której ma powstać nowa fabryka spółdzielni mleczarskiej - pisze "Gazeta Wyborcza Białystok".

REKLAMA

Aby w Wysokiem Mazowieckiem mogła powstać kolejna podstrefa SSSE, a w tej chwili jest ich już siedem - musi być zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, a także złożony wniosek do Ministerstwa Gospodarki. Ostatnią utworzoną podstrefą jest ta łomżyńska, ale kilka kolejnych podlaskich gmin chce w taki sposób zwiększyć swój potencjał inwestycyjny. W tym przypadku ważne jest to, że podstrefa ma objąć teren działającego już prężnie przedsiębiorstwa, lidera w branży mleczarskiej, wiąże się też z kolejną dużą inwestycją.

- Obecnie mamy 3,5 tys. miejsc pracy. Nowa inwestycja będzie trwała dwa lata. Ten teren nie jest obecnie uzbrojony. Liczymy, że burmistrz i radni podejmą decyzję o zwolnieniu z podatku od nieruchomości. Mam szereg propozycji z innych miast, ale nie chcę tej inwestycji wynosić poza Wysokie Mazowieckie - podkreślał podczas sesji Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Dodał też, że planowana inwestycja stworzy dużo miejsc pracy, będzie też szansą dla rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA