PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mlekovita może zainwestować w nowej podstrefie Suwalskiej SSE

  • Autor: Gazeta Wyborcza
  • 08 wrz 2014 08:27

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zgody na utworzenie podstrefy Wysokie Mazowieckie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma ona objąć obecny teren Mlekovity oraz działkę o powierzchni blisko 4,5 ha, na której ma powstać nowa fabryka spółdzielni mleczarskiej - pisze "Gazeta Wyborcza Białystok".

REKLAMA

Aby w Wysokiem Mazowieckiem mogła powstać kolejna podstrefa SSSE, a w tej chwili jest ich już siedem - musi być zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, a także złożony wniosek do Ministerstwa Gospodarki. Ostatnią utworzoną podstrefą jest ta łomżyńska, ale kilka kolejnych podlaskich gmin chce w taki sposób zwiększyć swój potencjał inwestycyjny. W tym przypadku ważne jest to, że podstrefa ma objąć teren działającego już prężnie przedsiębiorstwa, lidera w branży mleczarskiej, wiąże się też z kolejną dużą inwestycją.

- Obecnie mamy 3,5 tys. miejsc pracy. Nowa inwestycja będzie trwała dwa lata. Ten teren nie jest obecnie uzbrojony. Liczymy, że burmistrz i radni podejmą decyzję o zwolnieniu z podatku od nieruchomości. Mam szereg propozycji z innych miast, ale nie chcę tej inwestycji wynosić poza Wysokie Mazowieckie - podkreślał podczas sesji Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Dodał też, że planowana inwestycja stworzy dużo miejsc pracy, będzie też szansą dla rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA