PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP chce zadebiutować na GPW pod koniec roku

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 12 sie 2013 18:28

MLP chce zadebiutować na GPW pod koniec roku

MLP Group, deweloper powierzchni magazynowo-przemysłowych, złożył prospekt emisyjny do KNF i może zadebiutować na GPW w IV kwartale 2013 r. Spółka zamierza rosnąć zarówno organicznie, rozwijając swoje parki logistyczne i realizując projekty typu BTS, jak i dzięki akwizycjom - poinformował PAP wiceprezes Radosław T. Krochta.

REKLAMA

„Złożyliśmy prospekt i jesteśmy w trakcie rozmów z KNF. Myślę, że debiut powinien nastąpić w okolicach października/listopada tego roku" - powiedział PAP Krochta.

Krochta nie podał jaką kwotę spółka chciałaby pozyskać w ramach IPO. W 2010 r. MLP Group chciała zebrać z rynku 95,6 mln zł netto, poprzez emisję 3.773.595 nowych akcji, jednak ostatecznie zrezygnowała z debiutu na GPW z uwagi na niekorzystną sytuację rynkową.

Pytany o plany rozwoju MLP Group, wiceprezes odpowiedział: „chcemy rozbudować nasze obecne parki, przede wszystkim Pruszków II, Bieruń i Poznań. Myślimy również o akwizycjach nowych terenów, a także o realizacji projektów typu BTS poza naszymi parkami". Dodał, że spółka nie chce na razie wchodzić w nowe segmenty rynku.

Krochta poinformował, że spółka nie wyklucza przejęć. Interesuje ją przede wszystkim rynek polski, ale w grę mogą wchodzić również akwizycje zagraniczne. „Polski rynek jest stabilny i perspektywiczny. Wskaźnik konwergencji, pokazujący ilość metrów kwadratowych powierzchni magazynowej przypadających na jednego mieszkańca, sięga jedynie 25 proc. średniej z Europy Zachodniej. Dla porównania w przypadku centrów handlowych zbliżyliśmy się do średniej europejskiej. Jak widać, potencjał jest bardzo duży, dlatego chcemy się skupić przede wszystkim na Polsce" - powiedział. „Jeśli chodzi o potencjalne przejęcia za granicą, to atrakcyjne są dla nas przede wszystkim kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej" - dodał.

MLP Group chce zwiększyć swoje zaangażowanie w projekty typu BTS (build to suit), czyli projekty realizowane pod indywidualne potrzeby inwestora. Będą one budowane poza parkami należącymi do grupy z przeznaczeniem na sprzedaż. „W tej chwili jesteśmy w fazie negocjacji odnośnie rozpoczęcia realizacji projektu tego typu. Taka inwestycja pod względem technicznym nie różni się niczym od tych jakie realizujemy na terenie parku. Docelowo udział tego segmentu w przychodach naszej grupy mógłby być znaczący" - podał Krochta.

Obecnie MLP Group posiada ok. 350 tys. m kw. powierzchni magazynowej wybudowanej i wynajętej. „Celem strategicznym jest podwojenie aktualnie wynajętej powierzchni magazynowej w okresie czterech lat. W I połowie 2013 r. wynajęliśmy blisko 50 tys. m kw. powierzchni. Oczekujemy, że II półrocze będzie pod tym względem co najmniej równie udane. Biorąc pod uwagę takie tempo, nasz plan wydaje się realny" - dodał.

  • 1
  • 2
  • powodzenia 2013-08-12 20:01:42
    Widzimy cię Radziu, obserwujemy i pamiętamy o tobie..jak przyjdziesz po kasę przypomnimy ci co było. Pozdrawiamy - banki i fundusze.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA