PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP chce zbudować milion mkw. magazynów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2016 15:11

MLP chce zbudować milion mkw. magazynów Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group

Docelowa powierzchnia magazynowa posiadana przez MLP ma wynieść milion mkw. - zdradza w rozmowie z Propertynews.pl Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group.

REKLAMA

Jaki jest obecny wskaźnik powierzchni wynajętej w polskich inwestycjach MLP? Ile mkw. znajduje się w całym portfelu firmy?

Całkowita powierzchnia wynajęta na koniec 2015 roku wyniosła 360 tys. mkw. i zmniejszyła się o blisko 17 proc. w stosunku do powierzchni wynajętej na koniec minionego roku. Miała na to wpływ głównie sprzedaż parku logistycznego MLP Tychy, którego powierzchnia wynosiła 90,6 tys. mkw. Jednocześnie w trzech kwartałach br. Grupa MLP podpisała umowy najmu na 43,1 tys. mkw. Na koniec trzeciego kwartału br. wskaźnik pustostanów zmniejszył się do poziomu zaledwie 3 proc.

Jakie obiekty magazynowo-przemysłowe są obecnie na etapie realizacji?

Aktualnie w skład naszego portfela nieruchomości wchodzą cztery operacyjne parki logistyczne zlokalizowane w Polsce. Poza MLP Pruszków I, który osiągnął już docelową powierzchnię pozostałe centra logistyczne czyli MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Lublin są systematycznie rozwijane. Poza nimi rozpoczęliśmy również budowę 10 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych na terenie nowego parku logistycznego MLP Poznań. Realizowana inwestycja aktualnie nie jest objęta żadnymi umowami najmu, co oznacza jej spekulacyjny charakter. Przygotowujemy się też do rozpoczęcia budowy nowego parku logistycznego MLP Łódź. Docelowo zespół obiektów w Konstantynowie Łódzkim będzie liczyć 90 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Jakie są obecne możliwości inwestycyjne firmy na posiadanym banku ziemi?

W przygotowaniu mamy kolejne inwestycje w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska. Uwzględniając te projekty docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group przekroczy 1 mln mkw.

Czy planują Państwo dalej rozwijać zasoby gruntów inwestycyjnych? Jeśli tak, to w których rejonach?

Nie wykluczamy takich inwestycji. Na bieżąco analizujemy możliwości w tym zakresie pod względem rentowności potencjalnych nowych projektów. O wszystkich decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Czy możliwe są z Państwa strony akwizycje już zrealizowanych projektów?

Zgodnie z naszą strategią jesteśmy deweloperem powierzchni magazynowych, a nie funduszem inwestującym w nieruchomości komercyjne. Naszym celem jest budowa, a następnie zarządzanie obiektami z możliwością ich sprzedaży w sytuacji uzyskania satysfakcjonujących ofert, tak jak to zrobiliśmy w przypadku MLP Tychy oraz MLP Bieruń. Nie przymierzamy się do akwizycji zrealizowanych projektów przez innych deweloperów. 

Dziękujemy za rozmowę

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA