PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group chce wystartować z budową nowych parków logistycznych

  • Autor: PAP
  • 30 cze 2015 13:47

MLP Group chce wystartować z budową nowych parków logistycznych

MLP Group zakłada, że w tym roku podpisze umowy na 100 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej - poinformował prezes Radosław T. Krochta. Spółka zamierza wystartować z budową parków logistycznych we Wrocławiu, Gliwicach i Łodzi, w których docelowo powstanie łącznie ok. 230 tys. mkw. magazynów.

REKLAMA

- Na dzień dzisiejszy dysponujemy około pół miliona m kw. wybudowanej powierzchni magazynowej i mamy podpisane umowy na kolejnych 150 tys. m kw. Oczekujemy, że w tym roku podpiszemy kontrakty na dodatkowe 100 tys. m kw. nowej powierzchni - powiedział w rozmowie z PAP Krochta.

Spółka zapowiadała wcześniej, że do końca 2016 r. chce dysponować 720 tys. m kw. magazynów.

 

- Jeśli w polskiej lub światowej gospodarce nie wystąpią nieoczekiwane, silne turbulencje, to ten plan nie powinien być zagrożony - skomentował Krochta.

MLP Group jest obecnie właścicielem sześciu parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin, jedynego parku spółki na wschodzie kraju.

- W Lublinie wynajmujemy już 10 tys. m kw. firmie ABM, która wkrótce dobierze kolejnych 5 tys. m kw. Podpisaliśmy także umowę ze Stokrotką na 6 tys. m kw., z opcją na kolejne 6 tys. m kw. Myślę, że w tym roku jest szansa na zakończenie rozbudowy parku MLP Lublin, w którym docelowo ma powstać 55 tys. m kw. magazynów" - poinformował prezes.

Spółka nie myśli na razie o nowej inwestycji we wschodniej Polsce.

- Jest to rynek regionalny i nie należy oczekiwać dużo większego popytu, niż ten z którego już skorzystaliśmy. Jest on w stanie pomieścić maksymalnie 100-200 tys. m kw. - skomentował Krochta.

- Zamierzamy się skupić na podstawowych lokalizacjach, tj. Poznań, Wrocław, Śląsk, Warszawa, czy Łódź. Oczywiście nie będziemy unikać oportunistycznych projektów BTS w innych miejscach, ale strategicznie chcemy się rozwijać w tych podstawowych lokalizacjach - dodał.

Prezes poinformował, że spółka rozpoczęła już m.in. budowę obiektu BTS dla Małpka Express w parku Poznań Zachód, gdzie docelowo powstanie 70 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz Teresin, w którym zrealizuje projekt BTS dla sieci Piotr i Paweł na 40 tys. mkw.

Z kolei we Wrocławiu spółka podpisała opcję na ziemię pod park logistyczny w dzielnicy Psie Pole. Wybuduje tam 70 tys. m kw. magazynów.

- W tym roku poza Wrocławiem rozpoczniemy jeszcze budowę parków MLP Gliwice i MLP Łódź - powiedział Krochta.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA