PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group chwali się dobrymi wynikami finansowymi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2011 11:52

MLP Group chwali się dobrymi wynikami finansowymi

MLP Group SA, deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce, wypracował w I półroczu 2011 roku dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 35,7 mln zł, zysk z działalności operacyjnej osiągnął poziom blisko 21,7 mln zł, natomiast zysk netto ponad 10,3 mln zł.

REKLAMA

- Pierwsze półrocze tego roku było dla nas okresem bardzo aktywnym. Otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań ofertowych i w efekcie podpisaliśmy 15 umów z najemcami. W większości były to umowy na nową powierzchnię, co oznacza, że wciąż się rozwijamy - skomentował Michael Shapiro, prezes zarządu MLP Group.

- Obecnie negocjujemy kolejne kontrakty z nowymi najemcami i mam nadzieję, że zaowocują one podpisanymi kontraktami w drugiej połowie roku. Mamy stabilną pozycję rynkową, duży potencjał rozwoju oraz jasne plany dotyczące naszej strategii działania, którą konsekwentnie będziemy realizować w tym roku i latach kolejnych - dodał.

W I półroczu 2011 roku MLP Group podpisała umowy z 15 najemcami, którzy w sumie wynajęli blisko 33 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Nowo wynajęta powierzchnia stanowiła ponad 76 proc. ogółem wynajętej powierzchni w tym okresie.

Jednocześnie wartość portfela nieruchomości MLP Group zwiększyła się w I połowie 2011 roku do 811,7 mln zł, z 804,2 mln zł na koniec 2010 roku oraz 790 mln zł na koniec I półrocza 2010 roku.

Grupa wypracowała w I półroczu 2011 roku ponad 20-proc., wzrost przychodów z tytułu najmu nieruchomości. Jednocześnie osiągnęła mniejszy niż w drugim kwartale 2010 roku zysk z tytułu aktualizacji wartości nieruchomości, na co wpłynęła ogólna sytuacja rynkowa, w tym na rynku nieruchomości. Przychody MLP Group z tytułu rozpoznania zysków wynikających ze zmiany wartości godziwej majątku inwestycyjnego Grupy (rewaluacja) w I półroczu 2011 roku wyniosły 367 tys. zł.

Zysk na działalności operacyjnej bez uwzględnienia korekt aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych w I półroczu 2011 roku kształtował się na poziomie ponad 11,5 mln zł i był o 38 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniósł ponad 8,3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA