PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group może pozyskać prawie 100 mln złotych z emisji akcji

  • Autor: PAP
  • 08 paź 2013 08:39

Cena maksymalna akcji MLP Group, dewelopera powierzchni magazynowych, w ofercie publicznej została ustalona na 26 zł - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. Przy założeniu objęcia wszystkich akcji po tej cenie wpływy brutto z oferty wyniosą 98,1 mln zł. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 8 do 15 października, a dla instytucji od 16 do 18 października. Spodziewany termin debiutu akcji na parkiecie to 28 października.

REKLAMA

Oferta obejmuje 3.773.595 akcji, w tym 3.018.876 nowoemitowanych papierów serii C i 754.719 istniejących akcji serii A.

Akcje oferowane będą stanowić łącznie 20,83 proc. kapitału zakładowego spółki.

Oferującym jest UniCredit CAIB Poland.

"Przy założeniu objęcia wszystkich akcji oferowanych po cenie maksymalnej wpływy brutto z oferty wyniosą 98,1 mln zł, z czego wpływy z emisji akcji serii C i ze sprzedaży akcji sprzedawanych odpowiednio 78,5 mln zł i 19,6 mln zł. Wpływy ze sprzedaży akcji sprzedawanych otrzyma Cajamarca Holland B.V." - napisano w dokumencie.

Budowa księgi popytu nastąpi w dniach 8-15 października 2013 r. W tym czasie trwać będą zapisy dla inwestorów indywidualnych. Z kolei instytucje będą mogły zapisywać się na papiery firmy od 16 do 18 października.

15 października zostanie ostatecznie ustalona liczba akcji w poszczególnych transzach i cena.

Spółka chce pozyskać środki na inwestycje. Wstępnie zakłada, że ok. 50 mln zł trafi na sfinansowanie rozbudowy istniejących parków logistycznych, w tym 15 mln zł na rozbudowę parku MLP Bieruń, 25 mln zł na rozbudowę parku MLP Pruszków II oraz 10 mln zł na rozbudowę parku MLP Poznań.

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. Spółka prowadzi pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy i MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

W 2012 r. MLP Group wypracowała 56,9 mln zł zysku netto i 72,9 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 86,1 mln zł. Zysk z aktualizacji nieruchomości inwestycyjnych wyniósł wówczas 19 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA