PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group podsumowuje wyniki za I kwartał 2014 roku

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 maj 2014 10:42

MLP Group SA opublikowało skonsolidowane wyniki za I kwartał 2014 r. Obroty dewelopera powierzchni magazynowych wzrosły r./r. o 3,6 proc. do poziomu 24,1 mln zł. Dzięki zawieranym nowym umowom najmu Zarząd Grupy spodziewa się znacznego przyspieszenia dynamiki przychodów w kolejnych okresach.

REKLAMA

W I kwartale 2014 r. skonsolidowane obroty MLP Group S.A. wzrosły r./r. o 3,6 proc. do 24,1 mln zł. Ich głównym źródłem są przychody osiągane z czynszów z najmu. W pierwszych trzech miesiącach tego roku deweloper powierzchni magazynowych wypracował 0,9 mln zł zysku netto w porównaniu z 12,5 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Na taką sytuację przełożył się niższy zysk osiągnięty z aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W I kwartale br. wyniósł 1,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 16,0 mln zł. Wartość aktywów netto na koniec marca br. wynosiła 507,4 mln zł i była o blisko 1,5 mln zł niższa niż na koniec grudnia 2013 r. Zmniejszenie to wynika ze spadku wyceny innych długoterminowych aktywów finansowych, a także ze zmiany wyceny transakcji Swap.

Na koniec marca br. MLP Group S.A. wynajmowało nieco ponad 348 tys. mkw. powierzchni magazynowej, czyli o 1 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej. W trakcie przygotowywania było natomiast 26,3 tys. mkw. nowej powierzchni objętej już umowami najmu. - W najbliższym czasie spodziewamy się podpisania kolejnych umów najmu z nowymi klientami. Równolegle prowadzimy negocjacje z wieloma inwestorami zainteresowanymi rozwojem w naszym kraju. W efekcie liczymy na dynamiczny wzrost skali działania w następnych okresach. - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes MLP Group SA.

Pod koniec kwietnia br. MLP Group sfinalizował zakup działki inwestycyjnej o powierzchni 10,5 ha w Lublinie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec. Celem jest budowa nowego parku logistycznego o docelowej powierzchni najmu ok. 54 tys. mkw. Będzie to szósty park logistyczny w naszym kraju rozwijany przez MLP Group. Tym samym w ramach posiadanego banku ziemi łączna docelowa powierzchnia magazynowa możliwa do zabudowy wzrosła do ok. 774 tys. mkw.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. MLP Group prowadzi obecnie pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań oraz park logistyczny w budowie - MLP Bieruń. Pod koniec kwietnia 2014 r. sfinalizowano zakup działki inwestycyjnej, na której powstanie nowy park logistyczny o docelowej powierzchni najmu ok. 54 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA