PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group poprawia wyniki

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2013 12:18

Obroty MLP Group za trzy kwartały br. wzrosły r/r o 9,2 proc. do 69 mln zł. Portfel wynajmowanych nieruchomości powiększył się w tym okresie o 20 proc.

REKLAMA

O 9,2% do blisko 69 mln zł wzrosły przychody MLP Group SA w pierwszych dziewięciu miesiącach br. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej od stycznia do września 2013 r. wyniósł 55 mln zł, względem 25,9 mln zł rok wcześniej. Pozytywny wpływ na osiągnięty wynik miał zysk z aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych, który w pierwszych trzech kwartałach br. wyniósł nieco ponad 29 mln zł.

Na koniec września br. MLP Group S.A. miało podpisane umowy na wynajem blisko 347,5 tys. mkw., czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wzrost wartości wynajętej powierzchni wynika z podpisania nowych umów przede wszystkim w parkach MLP Pruszków II, MLP Bieruń i MLP Poznań. Zwiększenie portfela nieruchomości inwestycyjnych przełożyło się na wzrost wartości aktywów netto, które na koniec III kwartału br. wynosiły 436 mln zł, w porównaniu do 374 mln zł na koniec 2012 r. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych na koniec września br. osiągnęła 910,3 mln zł.

 - Notujemy dwucyfrowe, w ujęciu procentowym, tempo wzrostu wynajmowanej powierzchni magazynowej, co pozwala nam rozwijać się szybciej od średniej rynkowej. Perspektywy dla branży są bardzo dobre, dlatego spodziewamy się dalszego systematycznego umacniania naszej pozycji. Dynamiczny rozwój będzie możliwy także dzięki pozyskaniu nieco ponad 72,4 mln zł brutto z przeprowadzonej niedawno publicznej emisji akcji - podkreślił Radosław T. Krochta, wiceprezes MLP Group SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA