PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP Group przyspieszy z rozwojem w drugim półroczu

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 sie 2017 12:00

MLP Group przyspieszy z rozwojem w drugim półroczu fot. MLP

MLP Group w pierwszym półroczu 2017 r. osiągnęło 47,5 mln zł przychodów, czyli o 9,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Pomijając wpływ wycen nieruchomości inwestycyjnych, wynik operacyjny (EBIT) wyniósł 21 mln zł i był na zbliżonym poziomie w ujęciu rok do roku.

REKLAMA

W pierwszych sześciu miesiącach br. Grupa realizowała lub przygotowywała budowę obiektów o powierzchni ponad 142 tys. mkw. systematycznie zwiększając skalę działania, czego efekty będą widoczne w drugim półroczu br.

W pierwszych sześciu miesiącach br. MLP zanotowało 21,0 mln zł zysku na działalności operacyjnej przed ujęciem wyceny nieruchomości inwestycyjnych, względem 21,8 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej. Z kolei na poziomie wyniku netto MLP Group osiągnęło 19,9 mln zł na plusie, w porównaniu do 26,2 mln zł zysku netto w tym samym okresie poprzedniego roku. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec czerwca 2017 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 698 mln zł, czyli o 3,3 proc. wyższe niż wartości wykazane na koniec minionego roku.

- Osiągnięte wyniki w pierwszej połowie tego roku oceniamy jako dobre. Na wynik netto znaczący wpływ miało osłabienie o około 4,5 proc. kursu euro do polskiej złotówki, co spowodowało ujemny wpływ aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych w wysokości 2,2 mln zł, podczas gdy w poprzednim roku wykazaliśmy w tym zakresie zysk na poziomie 27,4 mln zł. To konsekwencja sporządzania wyceny nieruchomości w euro i przeliczania na potrzeby raportowania na krajową walutę. Niezależnie od zmian kursów walutowych działalność operacyjna rozwija się bardzo dobrze, co gwarantuje dalszy systematyczny wzrost skali działania i wartości Grupy. Jednocześnie w drugim półroczu tego roku oczekujemy znacznego przyspieszenia wzrostu aktywów netto i przychodów, na co wpłynie finalizacja obecnie realizowanych kontraktów, które w większości podpisywaliśmy w końcówce 2016 roku - podkreślił Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 11,1 proc. (a licząc w euro o 16,3 proc.) do 1,07 mld zł (253,2 mln euro). Największy wpływ na osiągnięty wzrost miało przejęcie parku MLP Unna na rynku niemieckim, a także wydanie najemcom ponad 23 tys. mkw. powierzchni oraz rozpoczęcie nowych inwestycji w parkach MLP Pruszków II oraz MLP Gliwice.  W skali pierwszego półrocza br. Grupa realizowała ponad 110,6 tys. mkw. powierzchni oraz przygotowywała budowę kolejnych obiektów mających 31,4 tys. mkw., co łącznie zapewni dostarczenie ponad 142 tys. mkw. nowych powierzchni.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA