PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP korzysta z koniunktury na rynku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 mar 2016 09:36

MLP korzysta z koniunktury na rynku

MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki za 2015 r. Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych ma się czym pochwalić.

REKLAMA

W minionym roku grupa wypracowała 74,6 mln zł zysku netto, czyli o 36 proc. więcej niż w 2014 r.

Aktywa netto w minionym roku wzrosły w ujęciu r./r. o 16 proc. do 647,4 mln zł. Grupa zakupiła grunty, na których planuje wybudować dwa nowe parki logistyczne MLP Gliwice oraz MLP Wrocław.

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, w minionym roku osiągnął znaczący wzrost wartości aktywów netto (NAV), które na koniec 2015 r. wynosiły 647,4 mln zł. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Wzrost wartości aktywów netto jest przede wszystkim rezultatem uzyskania w minionym roku dobrych wyników finansowych. Potwierdza to skuteczność realizowanej strategii zorientowanej na budowie i wynajmie nowoczesnych centrów magazynowo produkcyjnych. Naszą ofertę wyróżnia bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązań typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group.

W minionym roku grupa wypracowała 74,6 mln zł zysku netto, czyli o 36 proc. więcej niż w 2014 r. Z kolei skonsolidowane przychody w 2015 r. wyniosły 102,1 mln zł i były o 0,7 proc. niższe niż rok wcześniej.

- W okresie trzech pierwszych kwartałów 2015 roku przychody grupy stabilnie wzrastały w ujęciu rok do roku. Spadek nastąpił dopiero w czwartym kwartale w efekcie sprzedaży dwóch parków logistycznych MLP Tychy i MLP Bieruń, co nastąpiło pod koniec września oraz w połowie października ubiegłego roku. Łączna powierzchnia najmu w tych parkach w momencie sprzedaży wynosiła ponad 123 tys. mkw.  – dodał Radosław T. Krochta.

Grupa prowadziła w 2015 r. projekty inwestycyjne o łącznej powierzchni 83,9 tys. mkw., w tym budowa 66,1 tys. mkw. ruszyła w 2015 r., a 17,8 tys. mkw. stanowiło kontynuację prac rozpoczętych w poprzednim roku. Z tego zakończona została realizacja projektów o powierzchni 32,4 tys. mkw. Na koniec minionego roku MLP Group dysponowało łącznie 276,4 tys. mkw. gotowej powierzchni komercyjnej. Jednocześnie wskaźnik pustostanów był na bardzo niskim poziomie 2,8 proc.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA