PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP podsumowuje półrocze

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 sie 2014 11:11

MLP Group S.A. opublikowało skonsolidowane wyniki za I półrocze 2014 r. Aktywa netto w tym okresie zwiększyły się r./r. o 5 proc. do 535,3 mln zł. Z kolei obroty wzrosły o 6 proc. r./r. do poziomu 48,2 mln zł. Zarząd Grupy oczekuje znacznego wzrostu dynamiki przychodów w drugiej połowie br.

REKLAMA

Deweloper powierzchni magazynowych na koniec I półrocza 2014 r. osiągnął wartość aktywów netto na poziomie 535,3 mln zł, co oznacza 5 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. - Aktywa netto to jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących wartość przedsiębiorstwa z naszej branży. Wypracowany wzrost wynikał z osiągniętego zysku netto w pierwszych sześciu miesiącach tego roku oraz z ujętej w kapitałach wyceny instrumentów zabezpieczających - powiedziała Monika Dobosz, dyrektor ds. Finansowych w MLP Group S.A.

W I półroczu 2014 r. skonsolidowane obroty MLP Group S.A. wzrosły o 6 proc. do 48,2 mln zł. Wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z rozbudowy istniejących parków magazynowo-produkcyjnych prowadzonych przez Grupę.

Na poziomie wyniku netto z działalności kontynuowanej deweloper powierzchni magazynowych w I półroczu 2014 r. wypracował 30,0 mln zł, w porównaniu do 57,2 mln zł rok wcześniej. Warto zaznaczyć, iż na wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu ubiegłego roku duży wpływ miała jednak jednorazowa transakcja (one-off) związana z księgowym ujęciem zaprzestania konsolidacji zależnej spółki rumuńskiej. Wartość pozostałych przychodów z tego tytułu wyniosła wówczas ponad 50,1 mln zł. - W kolejnych okresach spodziewamy się wzrostu dynamiki przychodów, których głównym źródłem są wpływy z najmu powierzchni magazynowych. To efekt systematycznie realizowanych i oddawanych inwestycji - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny i Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

W pierwszej połowie br. Grupa zakończyła budowę obiektów magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni blisko 44,2 tys. mkw. Na koniec II kwartału 2014 r. MLP Group S.A. miało wybudowanych i oddanych najemcom 345,9 tys. mkw. Z kolei powierzchnia wybudowana, ale nie wynajęta liczyła zaledwie 11,2 tys. mkw. To oznacza, że udział pustostanów w łącznej wybudowanej powierzchni wynosił zaledwie ok. 3 proc. i jest zdecydowanie niższy niż średnia dla całego rynku (ok. 9 proc.).

MLP Group systematycznie zwiększa skalę działania. W ostatnim czasie zakończona została budowa kolejnych blisko 6 tys. mkw. powierzchni w parku MLP Bieruń. - Aktualnie realizujemy inwestycje o powierzchni 13,6 tys. mkw. Z tego wiodącym projektem, sięgającym blisko 10 tys. mkw., jest budowa obiektu na terenie naszego nowego parku logistycznego MLP Lublin. Perspektywy dla branży cały czas oceniamy jako bardzo dobre, co z pewnością będzie się przekładało na systematyczną poprawę osiąganych przez nas wyników finansowych - dodał Radosław T. Krochta.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA