PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP podsumowuje półrocze

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 sie 2014 11:11

MLP Group S.A. opublikowało skonsolidowane wyniki za I półrocze 2014 r. Aktywa netto w tym okresie zwiększyły się r./r. o 5 proc. do 535,3 mln zł. Z kolei obroty wzrosły o 6 proc. r./r. do poziomu 48,2 mln zł. Zarząd Grupy oczekuje znacznego wzrostu dynamiki przychodów w drugiej połowie br.

REKLAMA

Deweloper powierzchni magazynowych na koniec I półrocza 2014 r. osiągnął wartość aktywów netto na poziomie 535,3 mln zł, co oznacza 5 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. - Aktywa netto to jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących wartość przedsiębiorstwa z naszej branży. Wypracowany wzrost wynikał z osiągniętego zysku netto w pierwszych sześciu miesiącach tego roku oraz z ujętej w kapitałach wyceny instrumentów zabezpieczających - powiedziała Monika Dobosz, dyrektor ds. Finansowych w MLP Group S.A.

W I półroczu 2014 r. skonsolidowane obroty MLP Group S.A. wzrosły o 6 proc. do 48,2 mln zł. Wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z rozbudowy istniejących parków magazynowo-produkcyjnych prowadzonych przez Grupę.

Na poziomie wyniku netto z działalności kontynuowanej deweloper powierzchni magazynowych w I półroczu 2014 r. wypracował 30,0 mln zł, w porównaniu do 57,2 mln zł rok wcześniej. Warto zaznaczyć, iż na wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu ubiegłego roku duży wpływ miała jednak jednorazowa transakcja (one-off) związana z księgowym ujęciem zaprzestania konsolidacji zależnej spółki rumuńskiej. Wartość pozostałych przychodów z tego tytułu wyniosła wówczas ponad 50,1 mln zł. - W kolejnych okresach spodziewamy się wzrostu dynamiki przychodów, których głównym źródłem są wpływy z najmu powierzchni magazynowych. To efekt systematycznie realizowanych i oddawanych inwestycji - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny i Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

W pierwszej połowie br. Grupa zakończyła budowę obiektów magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni blisko 44,2 tys. mkw. Na koniec II kwartału 2014 r. MLP Group S.A. miało wybudowanych i oddanych najemcom 345,9 tys. mkw. Z kolei powierzchnia wybudowana, ale nie wynajęta liczyła zaledwie 11,2 tys. mkw. To oznacza, że udział pustostanów w łącznej wybudowanej powierzchni wynosił zaledwie ok. 3 proc. i jest zdecydowanie niższy niż średnia dla całego rynku (ok. 9 proc.).

MLP Group systematycznie zwiększa skalę działania. W ostatnim czasie zakończona została budowa kolejnych blisko 6 tys. mkw. powierzchni w parku MLP Bieruń. - Aktualnie realizujemy inwestycje o powierzchni 13,6 tys. mkw. Z tego wiodącym projektem, sięgającym blisko 10 tys. mkw., jest budowa obiektu na terenie naszego nowego parku logistycznego MLP Lublin. Perspektywy dla branży cały czas oceniamy jako bardzo dobre, co z pewnością będzie się przekładało na systematyczną poprawę osiąganych przez nas wyników finansowych - dodał Radosław T. Krochta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA