PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP rozbuduje istniejące parki. Będzie inwestować głównie w centrum i na Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 gru 2011 15:35

MLP rozbuduje istniejące parki. Będzie inwestować głównie w centrum i na Śląsku

Grupa Kapitałowa MLP ma w planach rozpoczęcie budowy ok. 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. - Ruszyliśmy już z inwestycją w Pruszkowie i Tychach. Prawdopodobnie taką decyzję podejmiemy również w przypadku Poznania. Plan jest. Wszystko zależy też od tego, jak zachowa się rynek - mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, członek zarządu.

REKLAMA

Obecnie firma rozbudowuje MLP Pruszków II. Dzięki temu powierzchnia kompleksu powiększy się o 25 tys. mkw. Część z niej została już wynajęta sieciom handlowym MarcPol i Żabka.

Dorota Jagodzińska-Sasson informuje, że w przyszłym roku MLP Group przeznaczy na inwestycje związane z budową powierzchni magazynowych 15-30 mln euro. - Chcemy, aby dzięki nim powierzchnia naszych parków produkcyjno-magazynowych wzrosła o 50-100 tys. mkw. - mówi.

Zapytana o plany spółki na najbliższe 2-3 lata mówi: Będziemy inwestować w parkach MLP Puszków II i MLP Poznań oraz rozwijać inne nasze parki magazynowo-produkcyjne. Zamierzamy działać przede wszystkim w centrum kraju oraz na Śląsku - informuje Dorota Jagodzińska-Sasson.

- Jeśli chodzi o pozostałą część kraju, dopasujemy się do klientów. Mamy duży własny bank ziemi i jesteśmy gotowi na nowe przedsięwzięcia. Dysponujemy kilkudziesięcioma hektarami zabezpieczonych terenów. Rozważnie rozpatrujemy wszystkie ciekawe lokalizacje. Myślimy o rozwoju niezależnie od kryzysu. Spowolnienie spowodowało, że baczniej przyglądamy się konkurencji, a nasze plany realizujemy „z głową" - podkreśla członek zarządu MLP Group.

W Poznaniu MLP Group chce rozbudować już istniejący park. - Do tej pory wynajęliśmy 7 tys. mkw., ale mamy potencjał na wynajęcie jeszcze 95 tys. mkw. w tym obiekcie - zdradza Jagodzińska-Sasson. Deweloper posiada już pozwolenie na budowę kolejnych 20 tys. mkw. i planuje zrealizować tę inwestycję w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

- Posiadamy też atrakcyjnie zlokalizowany park w Tychach, w Specjalnie Strefie Ekonomicznej, który cieszy się dużym powodzeniem. To miejsce ma zupełnie inny charakter niż pozostałe parki. Tu koncentrujemy się na kliencie produkcyjnym i właśnie od firm z tej branży mamy najwięcej zapytań. Budowa powierzchni spekulacyjnej naszym zdaniem nie ma w tym miejscu żadnego sensu - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA