PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP rusza do Niemiec

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 08 lip 2015 13:10

MLP rusza do Niemiec Radosław T. Krochta

Pomimo wciąż dużych możliwości na terenie Polski, firma MLP chce stworzyć pierwsze projekty poza granicami kraju. - W najbliższym czasie zakładamy zawarcie pierwszych kontraktów na rynku niemieckim - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Radosław T. Krochta.

REKLAMA

- Dane rynkowe pokazujące wielkość dostarczanych nowych zasobów magazynowych oraz liczbę nowo podpisywanych umów najmu potwierdzają, że branża rozwija się bardzo dobrze. Głównymi rynkami pod względem aktywności inwestorów pozostaje region warszawski i Górnego Śląska, ale zainteresowanie nowymi powierzchniami widzimy też na pozostałych obszarach kraju - tłumaczy Radosław Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu MLP Group SA.

Przedstawiciel dewelopera zdradza, że na etapie negocjacji znajdują się duże umowy najmu. To skłania do pozytywnego myślenia o najbliższej przyszłości dla rynku.

Z punktu widzenia lokalizacji, wciąż topowy pozostaje Górny Śląsk. - Mamy tam już dwa parki, jeden w Tychach, a drugi w Bieruniu. Planujemy kolejną inwestycję, tym razem w Gliwicach. Jej realizacja pozwoli nam umocnić naszą pozycję w tej części kraju, co jest naszym strategicznym celem. Nowa nieruchomość dostarczy docelowo 81 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej - tłumaczy.

- Duży potencjał na rozwój powierzchni magazynowych widzimy również na innych rynkach, w tym głównie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, ale także we wschodniej części naszego kraju w okolicach Lublina. Za granicą swoje plany wiążemy z rynkiem niemieckim, gdzie w najbliższym czasie zakładamy zawarcie pierwszych kontraktów - oświadcza Krochta.

Najbliższe miesiące na rynku magazynowym nie będą zatem nudne. - W ramach bieżących projektów mamy do wybudowania łącznie blisko 200 tys. m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych. Inwestycje są realizowane w rozwijanych parkach logistycznych: MLP Pruszków II i MLP Poznań, oraz nowo projektowanych centrach logistycznych: MLP Poznań Zachód i MLP Teresin - tłumaczy Radosław Krochta.

- Oczywiście chcemy też cały czas poszerzać naszą ofertę w priorytetowych regionach kraju czyli na Górnym i Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce oraz w Polsce Centralnej oraz dodatkowo nasze plany ekspansji zakładają wejście na rynek niemiecki - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA