PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MLP zapowiada intensyfikację programu inwestycyjnego w 2012 roku

  • Autor: PAP
  • 08 gru 2011 11:13

MLP zapowiada intensyfikację programu inwestycyjnego w 2012 roku

MLP Group, deweloper powierzchni magazynowo-przemysłowych, planuje przeznaczyć na przyszłoroczne inwestycje w rozwój organiczny od 15 do 30 mln euro. Środki te mają pochodzić z kapitałów własnych spółki i kredytów bankowych. W przypadku ewentualnych przejęć deweloper nie wyklucza pozyskania finansowania z emisji obligacji - poinformował PAP członek zarządu spółki, Radosław T. Krochta.

REKLAMA

- Brak wolnych powierzchni magazynowych w naszych parkach wpłynie na intensyfikację programu inwestycyjnego w przyszłym roku. W tym roku na inwestycje przeznaczyliśmy około 100 mln zł. CAPEX na 2012 r. wyniesie między 15 a 30 mln euro - powiedział w rozmowie z PAP Radosław Krochta.

- To są nakłady, które pozwolą nam na zwiększenie powierzchni magazynowej tylko w dotychczasowych parkach. Środki te będą pochodziły głównie z kapitałów własnych firmy oraz z kredytów. Wspomniana kwota nie obejmuje akwizycji - dodał.

Krochta poinformował, że inwestycje w rozwój organiczny mogłyby zwiększyć powierzchnię do wynajęcia, którą dysponowałoby MLP, o 50-100 tys. mkw. Obecnie spółka posiada ok. 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parkach: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań oraz MLP Bucharest Sud w Rumunii.

MLP zamierza rozwijać się także poprzez akwizycje.

- Bardzo mocno przyglądamy się potencjalnym projektom akwizycyjnym. Jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego roku chcemy zakończyć projekt zakupu jednego z parków logistycznych na Śląsku za kwotę kilkudziesięciu milionów złotych - powiedział członek zarządu dewelopera.
- Inne procesy akwizycyjne są na bardzo wczesnym etapie. Interesujemy się podmiotami z Europy Środkowo-Wschodniej - dodał.

Wcześniej spółka informowała, że rozważa ekspansję m.in. na rynek rosyjski, gdzie analizowała dwa projekty w Moskwie.

- Jeśli chodzi o projekty, jakimi bylibyśmy zainteresowani w Rosji, to cały czas są one na etapie analiz. Myślę, że kluczowy w tej kwestii będzie rok 2012 - skomentował przedstawiciel spółki.

Pytany o źródła finansowania potencjalnych akwizycji Krochta odpowiedział, że jedną z form pozyskania kapitału na ewentualne akwizycje mogłaby być emisja obligacji. - Obserwując dzisiejszy rynek, wydaje mi się, że obligacje uplasowalibyśmy raczej na rynkach zagranicznych - wyjaśnił.

W IV kwartale zeszłego roku MLP planowało zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy. Deweloper zdecydował jednak o odłożeniu debiutu na GPW ze względu na niekorzystną sytuację rynkową.

- Wejście na giełdę uzależniamy od koniunktury, a na dzień dzisiejszy sytuacja na rynku i wycena spółek z naszego sektora nie sprzyja takim decyzjom - skomentował Krochta.

Członek zarządu MLP poinformował, że w tym roku MLP spodziewa się rekordowych wyników finansowych. Ocenił także, że mimo niekorzystnej koniunktury rynkowej, perspektywy na rok 2012 dla deweloperów magazynowych są optymistyczne.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA