PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mostostal Zabrze rozpoczyna wyprzedaż nieruchomości

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2014 13:00

Mostostal chce sprzedać w 2014 r. nieruchomości warte do kilkunastu milionów złotych, negocjuje zbycie w 2015 r. dużego pakietu za 60 mln zł.

REKLAMA

"Rozmawiamy z zagranicznym deweloperem logistycznym w sprawie sprzedaży dużego pakietu nieruchomości. Wartość negocjowana to ok. 60 mln zł, księgowo są wycenione podobnie. W kwietniu zakończy się proces due diligence. Wówczas możliwe będzie podpisanie umowy przedwstępnej. Finalizacja transakcji, gdyby wszystko przebiegało pozytywnie, przypadnie na 2015 r." - powiedział Dariusz Pietyszuk, członek zarządu spółki

"Negocjujemy sprzedaż innych nieruchomości. W tym roku możemy uzyskać z ich sprzedaży do kilkunastu milionów złotych" - dodał.

Mostostal Zabrze chce przeznaczyć na rozwój kompetencji w zakresie projektowania od kilku do kilkunastu milionów złotych.

"Rozważamy między innymi akwizycję biura projektowego. Na rynku kilka firm zbankrutowało, więc jest okazja do ciekawych przejęć" - powiedział.

Spółka podała, że poziom zamówień pozyskanych i oferowanych (backlog) przez grupę Mostostal Zabrze wynosi obecnie ponad 1,4 mld zł, z czego 751 mln zł stanowi wartość podpisanych kontraktów.

"Znaczna większość podpisanych kontraktów przypada na ten rok. Celowo nie zapełniamy portfela zamówień na przyszły rok, ponieważ liczymy na to, że warunki rynkowe się poprawią i będziemy mogli zdobywać zamówienia o wyższych marżach" - powiedział.

Pietyszuk dodał, że przychody w 2014 r. w porównaniu do 2013 r. wzrosną "znacząco".

W 2013 r. grupa Mostostalu Zabrze wypracowała 578,7 mln zł przychodów, o 11 proc. mniej rdr.

Grupa miała w ubiegłym roku 7,22 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 13,07 mln zł straty rok wcześniej. Sama spółka osiągnęła 6,6 mln zł zysku netto w porównaniu do 11,3 mln zł straty przed rokiem.

Rozwodniony zysk na jedną akcję wyniósł 0,05 zł.

W środę spółka podała, że zarząd chce zarekomendować wypłatę dywidendy za 2013 r. Mostostal Zabrze planuje także wprowadzenie stałej polityki dywidendowej.

Spółka nie planuje emisji akcji.

"Nasza pozycja gotówkowa jest mocna, mamy niskie zadłużenie. Być może będziemy potrzebowali finansowania na niektóre kontrakty, jednak nie będzie ono pozyskiwane przez emisję" - powiedział.

Dług netto grupy na koniec 2013 r. wyniósł 25,9 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • miltor 2014-04-18 10:49:39
    Nieruchomości inwestycyjne tak dobrych wyników nie miały od bardzo dawna i nie zanosi się na to, aby mogło się coś wybitnie pod tym względem zmienić - w dalszym ciągu przejęcie od jartomu hali stwarza genialną inwestycję. Kwestia tego, która firma to wykorzysta.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA