PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Murapol wykupił kolejną serię obligacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 15:37

Murapol wykupił kolejną serię obligacji Michał Sapota, prezes Murapola

Grupa Murapol wykupiła obligacje serii O o wartości blisko 18,6 mln zł. Jest to drugi wykup instrumentów dłużnych zrealizowany przez spółkę w ciągu ostatniego tygodnia.

REKLAMA

W miniony wtorek Murapol spłacił swoje zobowiązania wobec nabywców obligacji serii M na kwotę blisko 9 mln zł. Obydwie wykupione serie obligacji były notowane w ASO Catalyst.

Od września br. Grupa wykupiła obligacje korporacyjne na łączną kwotę 40 mln zł.

- Murapol jest aktywnym uczestnikiem giełdowego rynku instrumentów dłużnych, z sukcesem wykorzystującym możliwości współfinansowania swojego rozwoju oferowane przez tę platformę. W ciągu 7 lat funkcjonowania rynku Catalyst wyemitowaliśmy obligacje korporacyjne o wartości około 500 mln zł, z czego 80 proc., zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiliśmy. Wielkość uplasowanych ofert instrumentów dłużnych pokazuje jak wielu inwestorów zarówno indywidualnych, jak i instytucji uwierzyło w nas, nasz model biznesowy oraz strategię rozwoju. Wiemy, że nie możemy zawieść ich zaufania, dlatego każde zobowiązanie wobec obligatariuszy realizujemy zgodnie z terminem jego zapadalności - mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol.

– Wypracowane relacje z inwestorami, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, procentują zainteresowaniem naszymi instrumentami finansowymi podczas każdej kolejnej oferty obligacji. Naszą wiarygodność potwierdza również otrzymany w styczniu br., a podtrzymany w październiku, rating kredytowy na poziomie BB z perspektywą stabilną. – dodaje Michał Sapota.

Na przełomie października i listopada br. Grupa Murapol, w trybie prywatnych ofert obligacji serii T i U, pozyskała od inwestorów łącznie 15 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na działania związane z dalszym umacnianiem pozycji rynkowej Grupy.

Ponadto, na rynku Catalyst są notowane dwie serie obligacji korporacyjnych, które Spółka wyemitowała w ramach publicznego programu emisji obligacji. Są to instrumenty dłużne serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. oraz serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA