PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na czym polega dobre zarządzanie nieruchomościami magazynowymi ?

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lip 2015 15:08

Na czym polega dobre zarządzanie nieruchomościami magazynowymi ? Małgorzata Więcko, dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, JLL

Tylko ok 35 proc. wszystkich powierzchni magazynowych w Polsce jest zarządzanych przez zewnętrzne firmy typu ‘property management’. Dlaczego dobre zarządzanie nieruchomościami magazynowymi jest tak ważne? Na czym polega rola zarządcy w organizowaniu procesów pozwalających funkcjonować nieruchomości? Na pytania odpowiada Małgorzata Więcko, dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, JLL.

REKLAMA

Profesjonalizm, doświadczenie i inwencja zarządcy nie tylko umożliwiają sprawny przebieg procesów operacyjnych, ale także wpływają na wyniki finansowe danego obiektu. Zarządzanie wymaga niezbędnej wiedzy i umiejętności, aby dana nieruchomość mogła funkcjonować prawidłowo – zarówno chodzi tu o aspekty gospodarcze jak i prawne. Zarządzanie biurami to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy użytkowników, a także dbanie o estetykę budynku. Zarządzanie parkami magazynowymi/powierzchniami magazynowymi to skomplikowany proces łączący w sobie kwestie bezpieczeństwa ludzi, towarów i budynków.

Kontakt

Zarządca jest podstawowym kontaktem, „bazą danych”, administratorem i doradcą każdego najemcy. W zarządzaniu parkami logistycznymi największa rolę odgrywa technika, zapewnienie usług i dostaw. Każdy z najemców ma swoją ekipę techniczną, ale to właśnie zarządca musi odpowiednio wybrać firmę podwykonawczą (w tym tą dostarczającą obsługę techniczną obiektu), tak aby ich doświadczenie i umiejętności mogły sprostać oczekiwaniom najemców zgodnie z założonym budżetem. Bardzo ważna jest szybkość reakcji, kreatywność i doświadczenie. Godzina przestoju w pracy magazynu to często realne, poważne straty. Specyfiką parków magazynowych jest praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czy jest to produkcja czy przyjmowanie i wydawanie towarów. Dlatego zapewnienie dobrego funkcjonowania całego parku magazynowego, obsługa techniczna i ochrona są tak ważne.

Firma zarządzająca może także zorganizować dowóz pracowników i obsługę komunikacyjną kompleksu.

Procedury

Dobry zarządca powinien opracować procedury dotyczące funkcjonowania parku. Tworzy Regulamin Budynku – specjalnie przygotowany katalog dla najemcy pomagający najemcy zorganizować pracę w obrębie kompleksu. Wraz ze służbami pożarniczymi opracowuje zasady instrukcji przeciwpożarowej oraz zasady ewakuacji. Kolejnym ważnym elementem w zarządzaniu parkami magazynowymi jest organizacja ruchu w kompleksie. Każdy kierowca jak i pieszy musi mieć pełną jasność jak poruszać się w ramach obiektu, tak aby zapewnić drożność ruchu i bezpieczeństwo osób przebywających na terenie zewnętrznym.

  • 1
  • 2
  • crm 2015-07-28 12:59:25
    Nasze dedykowane aplikacje MES do produkcji rozwiązują te problemy.
    kamee.pl

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA