PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na rynku magazynów wraca budowanie spekulacyjne - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2013 20:31

Spośród wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych to w segmencie magazynów inwestycje spekulacyjne - niezabezpieczone wstępnymi umowami najmu - są obarczone największym ryzykiem. Do takich przedsięwzięć przymierza się jednak jeden z największych graczy w tej branży - firma Panattoni. - Nie będzie to strategia agresywna, ale selektywna - zaznacza Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, Panattoni.

REKLAMA

 

- Obserwujemy rynki regionalne. Takie lokalizacje jak Poznań czy Wrocław charakteryzują się obecnie niższym wskaźnikiem pustostanów, poniżej poziomu 10 proc. To powoduje, że zaczynamy myśleć o budowie spekulacyjnej - wyjaśnia Robert Dobrzycki. Jednocześnie zaznacza, iż Panattoni obserwuje rynek najemców oraz ruchy konkurencji, czyli potencjalną, nową podaż. - Możemy budować spekulacyjnie pod warunkiem, że będą najemcy i konkurencyjne powierzchnie nie będą powstawać z dużą prędkością - dodaje.

Robert Dobrzycki podkreśla, iż inwestycjom spekulacyjnym sprzyjają dziś koszty budowy. - Są dużo niższe w porównaniu do tych, z jakimi mieliśmy do czynienia w 2008 roku - przyznaje.

Panattoni chce rozpocząć realizację magazynu w systemie spekulacyjnym na pewno w ciągu 24 miesięcy, ale - jak podkreśla Dobrzycki - firma postara się z nią wystartować w okresie 12 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zypolek 2013-10-01 12:31:37
    Na rynku to widać przede wszystkim masę przejęć. Ceny są faktycznie rekordowo niskie, trudno się spodziewać, że efektem tego nie będą kolejne przejęcia. Jartom dał dobre ceny na hale w strefach ekonomicznych, tanio można przejmować nieruchomości pod Warszawą. To po prostu idealny okres na inwestycje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA