PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na rynku magazynowym aktywność wzmacnia nowy typ klientów

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 04 wrz 2015 10:55

Na rynku magazynowym aktywność wzmacnia nowy typ klientów Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic

Rynek powierzchni magazynowej oferuje duże możliwości nie tylko wielkim deweloperom. Sztuką jest znalezienie szansy. Jedną z nich jest e-commerce. - Sklepy i hurtownie internetowe często nie posiadają typowych siedzib, ale potrzebują powierzchni do składowania produktów. Idealnym rozwiązaniem dla nich są small business unity - tłumaczy w wywiadzie z Propertynews.pl Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic.

REKLAMA

Czy firma 7R Logistic korzysta z dobrej koniunktury na rynku powierzchni magazynowych?

Polska z roku na rok odgrywa coraz ważniejszą rolę na mapie magazynowej Europy Środkowo-Wschodniej, staje się też interesującym rynkiem dla inwestorów z Europy Zachodniej. Rozwijająca się infrastruktura drogowa, korzystne położenie geograficzne naszego kraju oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanej i często również generującej niższe koszty, siły roboczej przyciąga na Wisłę nowych inwestorów.

Rynek magazynowy nadal rozwija się bardzo dynamicznie. Wyniki osiągnięte podczas pierwszego półrocza pozwalają stawiać optymistyczne prognozy na następne miesiące. Najemcy cały czas zgłaszają zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe, a zgodnie z raportami rynkowymi, w ciągu tych pierwszych sześciu miesięcy całkowity popyt osiągnął ponad milion mkw. Jest więc to lepszy wynik od osiągniętego podczas pierwszego półrocza w 2014 roku. Dodatkowo systematycznie zmniejsza się wskaźnik pustostanów. Dla deweloperów to sytuacja w której można myśleć o kolejnych projektach. W związku z tym na bieżąco poszukujemy nowych gruntów, które zapewnią nam możliwości rozwoju.

W ciągu pierwszego półrocza 2015 na rynek dostarczyliśmy 7,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Sosnowcu - Centrum Logistyczno-Biurowe 7R Milowice – którą udało nam się w całości skomercjalizować. Oprócz tego właśnie kończymy budowę nowoczesnego obiektu magazynowego o łącznej powierzchni 13,2 tys. mkw. w Kokotowie koło Krakowa, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest to pierwszy obiekt na terenie parku 7R Logistic Kraków-Kokotów, ale nie ostatni. W przyszłym roku rozpoczniemy budowę kolejnego magazynu w tej lokalizacji.

Które lokalizacje oraz sektory mają największy potencjał?

Jesteśmy jednym z największych właścicieli magazynów w regionie Trójmiasta. Nasz park logistyczny 7R Logistic Gdańsk-Kowale to obecnie zespół trzech nowoczesnych obiektów o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw. W ubiegłym roku dostarczyliśmy na jego terenie magazyn BTS o powierzchni 20,7 tys. mkw. Stawiamy na dalszy rozwój w tej lokalizacji. Jesteśmy w trakcie budowy kolejnego obiektu, tym razem o powierzchni 17 tys. mkw.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA