PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na rynku zostali tylko specjaliści - cały wywiad z Robertem Dobrzyckim, szefem Panattoni

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 wrz 2011 11:14

Na rynku zostali tylko specjaliści - cały wywiad z Robertem Dobrzyckim, szefem Panattoni

Panattoni Europe jest obecnie w trakcie realizacji 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w naszym kraju. O nowych projektach w Polsce, recepcie na wyjście obronną ręką z kryzysu, a także trendach na rynku powierzchni magazynowych opowiada Robert Dobrzycki, szef Panattoni na Europę Środkowo-Wschodnią.

REKLAMA

Pana firma to obecnie najaktywniejszy deweloper na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Jak wygląda plan inwestycyjny spółki na ten rok?

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Nasz plan zakłada jednak rozpoczęcie budowy dodatkowych 180-200 tys. mkw. Nakłady inwestycyjne na projekty deweloperskie w Polsce w 2011 roku wyniosą ok. 150-200 mln euro.
Cel na ten rok to oddanie do użytku ok. 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Inwestycje, które zamierzamy realizować w tym roku, to m.in. nowa faza projektu w Mysłowicach, gdzie powstanie dodatkowe 31 tys. mkw. powierzchni. Plany Panattoni zakładają także rozwój dwóch łódzkich projektów - w każdym pojawi się dodatkowe 10 tys. mkw. Ponadto powiększamy nasze parki w Święcicach - drugi park w tym roku ( łącznie 44 tys.), we Wrocławiu (11 tys. mkw.) i w Gdańsku (8 tys. mkw.). Oddaliśmy obiekt BTS dla Zelmera pod Rzeszowem (32 tys.) i jesteśmy w trakcie realizacji trzech kolejnych projektów szytych na miarę w różnych częściach kraju.

Jakiego typu będą to projekty?

Większość nowych inwestycji to projekty przygotowane „pod klienta". Są wśród nich także przedsięwzięcia typu „pre-lease", gdzie w momencie rozpoczęcia budowy spółka ma najemców na 50 proc. powierzchni, a reszta to powierzchnie spekulacyjne. Są to głównie inwestycje magazynowe, ale cześć będzie przeznaczona pod lekką produkcję.

Czy równie ambitne cele stawia sobie spółka na rok 2012?

W 2012 roku nie zwolnimy tempa rozwoju. Plany zakładają dostarczenie na rynek również ponad 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Jeśli się to uda, nasze nakłady inwestycyjne w Polsce osiągną wartość zbliżoną do tych zaplanowanych na bieżący rok - 150-200 mln euro.

Jednym z celów strategicznych firmy na 2012 rok jest zaangażowanie w projekty deweloperskie na rynku miejskich powierzchni magazynowych. Zrobiliśmy już pierwszy krok w tym segmencie, ale to wciąż niespenetrowany rynek w Polsce i chcemy na nim pogłębić działalność.

To oferta skierowana do mniejszych lokalnych firm dystrybucyjnych czy serwisowych, podmiotów dopiero wkraczających na rynek i potrzebujących mniejszych powierzchni. Tego typu produktu wciąż nie ma na rynku.

  • tadek546 2014-12-29 02:15:22
    Panattoni to całkiem dobra firma, nawet powyższe informacje sa prawdziwe, jednakże nie wszystko u nich wygląda tak dobrze. Owszem inwestycji mają sporo, aczkolwiek jak wyczytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,60831 to pracowników traktują tak sobie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA