PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemca Segro Logistics Park Stryków powiększa zajmowaną powierzchnię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lis 2014 09:08

Najemca Segro Logistics Park Stryków powiększa zajmowaną powierzchnię

Investa, dystrybutor stali nierdzewnej, powiększył dotychczas zajmowaną powierzchnię w ramach Segro Logistics Park Stryków o 1 500 mkw. w nowym budynku. Po ekspansji na terenie inwestycji firma zajmuje dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni ok. 16 500 mkw..

REKLAMA

Investa Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 25 lat i jest częścią grupy Amari Metals, jednego z największych dostawców stali nierdzewnej i aluminium w Europie, dysponującego sieciami oddziałów we Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz w Europie Środkowej i Krajach Bałtyckich. Firma zatrudnia ok. 350 osób w siedmiu lokalizacjach w Polsce m.in. w Strykowie pod Łodzią, gdzie znajduje się magazyn centralny oraz biuro handlowe na terenie Segro Logistics Park Stryków. Investa zajmowała dotychczas powierzchnię 15 000 mkw., a po ekspansji objęła dodatkowe 1 500 mkw. w nowym budynku.

- Na przestrzeni 25 lat nasza firma rozwijała się dynamicznie. Zaczynając jako lokalny dystrybutor stali konsekwentnie budowaliśmy pozycję wiodącej, ogólnokrajowej firmy w branży hutniczej. W ramach Segro Logistics Park Stryków funkcjonuje nasz magazyn centralny, z którego prowadzimy dystrybucję towarów nie tylko na terenie Polski, ale też innych państw europejskich. Decyzję o wyborze tej lokalizacji w 2007 roku, a w następnych latach o przedłużeniu i ekspansji w ramach obiektu podjęliśmy ze względu na niezwykle korzystne położenie Segro Logistics Park Stryków w bliskim sąsiedztwie głównych szlaków transportowych w Polsce - mówi Maciej Suska, dyrektor Metal Centrum spółki Investa.

- Investa jest kolejnym naszym klientem, który zdecydował się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz ekspansję w ramach zajmowanej powierzchni. Segro Logistics Park Stryków od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Atutem inwestycji jest korzystne położenie w centrum Polski umożliwiające dogodny transport na obszarze całego kraju, jak również za granicę. Popularność inwestycji wiąże się także z wysokim standardem oferowanych przez nas powierzchni. Warto zaznaczyć, że kompleks wciąż posiada duży potencjał rozwoju. Inwestycja obecnie oferuje ok. 200 000 mkw. z możliwością rozbudowy do ok. 400 000 mkw. - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Segro Logistics Park Stryków zalicza się do kluczowych inwestycji Segro w Polsce i jest to największe centrum logistyczne dewelopera w Europie Centralnej. Obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód).

W gronie dotychczasowych klientów parku znalazły się takie firmy, jak: AB Logic, Azymut, CAT LC, CEI Poland, Complex, Corning, Geodis, Hellmann, Komfort, Ritall, Sonoco, SWM - Poland, Valeo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA