PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy coraz częściej szukają magazynów na krótko

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2015 20:58

Najemcy coraz częściej szukają magazynów na krótko

Choć umowy krótkoterminowe zawierane na okres krótszy niż 12 miesięcy nie są dla deweloperów idealnym sposobem na komercjalizacją obiektów magazynowych to jednak zdaniem Pawła Sapka, Country Manager Prologis na Polskę, takim rozwiązaniem zainteresowane jest coraz większe grono podmiotów.

REKLAMA

- Umowy krótkoterminowe to produkt, którego coraz częściej oczekują najemcy z branży magazynowej - tłumaczy Paweł Sapek. Wynika to z rosnącej potrzeby elastyczności. Jednym z preferowanych rozwiązań jest m.in. podpisanie umowy przedłużanej co miesiąc.

- W 2014 roku Prologis wynajął w ten sposób łącznie około 170 tys. mkw. To prawie 10 proc. wszystkich transakcji jakie zawarliśmy - wyjaśnia. Jego zdaniem takie kontrakty są często niedostrzegane przez firmy analizujące rynek, a stanowią jednak pewną wartość związaną chociażby z możliwością wynajęcia starszych obiektów. 

Paweł Sapek zaznacza, że mijający rok był dla firmy korzystny jeśli chodzi o działalność w Polsce. - Prawie połowa powierzchni wynajętej w całym regionie Europy Centralnej przez Prologis jest zlokalizowana w Polsce. Łącznie podpisaliśmy umowy najmu na 827 tys. mkw., przy czym przedłużenia dotyczyły 430 tys. mkw. -  tłumaczy.

Jednocześnie firma jest zadowolona, jeśli chodzi o poziom wynajęcia swoich obiektów. W całym regionie wynosi on średnio 93,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA