PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najlepszy rok dla Prologis od początku działalności w regionie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2015 11:30

Najlepszy rok dla Prologis od początku działalności w regionie

Prologis, Inc. podsumował wyniki działalności w 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Według przedstawicieli firmy rok 2014 był najlepszym, jeśli chodzi o wyniki firmy, od momentu początku jej funkcjonowania w regionie.

REKLAMA

Transakcje Kupna i Sprzedaży

W roku 2014 Prologis nabył 27 budynków o łącznej powierzchni ponad 390 000 metrów kwadratowych. Całkowity koszt transakcji wyniósł około 225 milionów EUR. Obiekty logistyczne zostały zakupione po cenie niższej od kosztów odtworzenia.

Prologis CEE kupił również grunt o powierzchni 33 hektarów w pobliżu lotniska w Pradze, na terenie którego powstają obecnie dwa obiekty o łącznej powierzchni 61 110 metrów kwadratowych. Spółka sprzedała działkę o powierzchni 20 hektarów położoną w Gdańsku.

Nowe Inwestycje

W ubiegłym roku Prologis CEE rozpoczął budowę dziewięciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni 192 700 metrów kwadratowych.

Prologis w 2014 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oddał do użytku siedem obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 135 000 metrów kwadratowych. Wśród zrealizowanych inwestycji znalazł się budynek spekulacyjny typu small business units (SBU) w Prologis Park Wrocław III, oferujący powierzchnie magazynowo-biurowe od 650 metrów kwadratowych, który jest już w 100 procentach wynajęty.

- Magazyn SBU we Wrocławiu to pierwszy budynek tego typu w portfolio Prologis w CEE. Decyzja o jego budowie podyktowana była wysokim zapotrzebowaniem ze strony mniejszych firm i okazała się być słuszną - powiedział Ben Bannatyne, Prologis managing director, regional head na Europę Środkowo-Wschodnią

- Sukces najmu oraz ciągłe zainteresowanie klientów niewielkimi powierzchniami motywuje nas do wprowadzania tej koncepcji także w innych lokalizacjach - dodał.

Wynajem Powierzchni

W 2014 roku Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej wynajął ponad 1.8 miliona metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej, co stanowi najwyższy wynik od roku 1997 - początku istnienia firmy w tym regionie. Nowe umowy objęły 570 000 metrów kwadratowych zaś przedłużenia umów najmu dotyczyły 958 000 metrów kwadratowych powierzchni. Pozostałą część stanowiły umowy krótkoterminowe. Transakcje zawarte na rynku polskim stanowiły 45 procent wszystkich umów najmu podpisanych przez spółkę w regionie.

Na koniec 2014 roku współczynnik zajętości obiektów Prologis w CEE wynosił 93,1 procent, bez obiektów będących obecnie w budowie.

Zrównoważony Rozwój

Realizując swoją strategię w zakresie zrównoważonego budownictwa, Prologis poddaje wszystkie nowo wybudowane budynki akredytacji BREEAM. W 2014 roku 5 budynków magazynowych Prologis uzyskały akredytację BREAAM z oceną dobrą lub bardzo dobrą.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA