PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Największa z polskich stref o pomyśle resortu rozwoju

  • Autor: PAP
  • 08 wrz 2017 07:43

Największa z polskich stref o pomyśle resortu rozwoju Pixabay

Przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), największej wśród polskich stref pod względem wartości ulokowanych inwestycji, pozytywnie oceniają zapowiedziane przez Ministerstwo Rozwoju rozszerzenie zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski.

REKLAMA

"Oceniam proponowane rozwiązania jako korzystne. Konsekwencją ich wdrożenia powinno być uzyskanie nowej dynamiki w promowaniu Polski jako korzystnego miejsca do lokowania inwestycji. Zbliżymy się w swoich regulacjach do rozwiązań stosowanych od lat w Czechach czy Słowacji, z którymi często przegrywaliśmy w latach poprzednich w konkurowaniu o duże projekty. Cieszy nas także deklaracja pana premiera (Mateusza Morawieckiego), że w nowym programie przewiduje się dużą rolę spółek zarządzających, z uwagi na ich potencjał i doświadczenie" - skomentował w czwartek prezes KSSE Janusz Michałek.

Prezes potwierdził, że "nowe otwarcie w pozyskiwaniu inwestycji", przedstawione w środę w Krynicy przez wicepremiera Morawieckiego, było konsultowane ze spółkami zarządzającymi specjalnymi strefami ekonomicznymi, a proponowane rozwiązania w znacznej mierze będą opierać się na wykorzystaniu mechanizmu ulg i zwolnień podatkowych oraz potencjału i doświadczeń spółek zarządzających dziś strefami.

"Z perspektywy Katowickiej SSE zaproponowane rozwiązanie bazuje na bardzo dobrym założeniu przeniesienia pozytywnych skutków dotychczasowego funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych na inne obszary Polski. Odejście od udzielania ulg podatkowych ze względu na geografię, i przeniesienie akcentów na jakość inwestycji i ich wpływ na rynek pracy czy napływ nowych technologii, oceniam pozytywnie" - powiedział prezes katowickiej strefy.

Jego zdaniem, po przyjęciu stosownej ustawy i rozporządzeń, spółki zarządzające strefami uzyskają możliwość prowadzenia działań promocyjnych w zakresie lokalizacji inwestycyjnych, położonych w ich właściwości, bez względu na to czy dana nieruchomość posiada status strefy czy nie.

"Nowe przepisy przyspieszą proces pozyskiwania inwestycji, chociażby z tego powodu, że nie będzie konieczności dokonywania każdorazowo zmian granic, co wydłużało czas na podjęcie decyzji o udzieleniu pomocy publicznej. Często z tych powodów inwestorzy rezygnowali z inwestycji w Polsce. Nowy program pozwoli uniknąć tego typu przedłużania procedur, a spółki zarządzające będą mogły skupiać się na ocenie merytorycznej aplikacji o udzielenie wparcia" - uważa Michałek.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP GroupPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA