PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NATO zbuduje magazyn

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 maj 2017 14:55

NATO zbuduje magazyn Fot. Fotolia

Mostostal Warszawa wspólnie z Mostostalem Płock wybuduje i zmodernizuje magazyn w Powidzu w województwie wielkopolskim. Oferta konsorcjum została uznana za najkorzystniejszą w przetargu międzynarodowym, który na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej przeprowadził Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

REKLAMA

Wartość umowy wynosi ponad 33 mln zł brutto.

Po stronie Mostostal Warszawa kontrakt będzie realizował Oddział Zachodni, Przemysłu i Ochrony Środowiska pod dyrekcją Marzeny Witkowskiej. W zakresie prac objętych umową mieszczą się przede wszystkim roboty budowlano-montażowe obiektów tworzących skład MPS-1 wraz z dostawą elementów instalacji paliwowych wskazanych przez Zamawiającego. Oprócz tego, konsorcjum będzie odpowiedzialne za przygotowanie terenu inwestycji, w tym wycinki drzew oraz nasadzenia zastępcze, czy też demontaże istniejącej infrastruktury kompleksu magazynowego w Powidzu. Konsorcjum jest również zobowiązane świadczyć usługi towarzyszące, aby przekazać do eksploatacji w pełni funkcjonalny obiekt.

– Przetarg został przeprowadzany zgodnie z dyrektywą NATO, która określa zasady przeprowadzania konkurencyjnych przetargów międzynarodowych. Musieliśmy spełnić szereg warunków, aby dopuszczono nas do udziału, w tym uzyskać tzw. deklarację uprawnienia. Taki dokument wydaje jednorazowo, w odniesieniu do konkretnego przedsięwzięcia, Ministerstwo Rozwoju. Przy budowie kompleksu magazynowego smarów i paliw w Powidzu będziemy mieli dostęp do informacji niejawnych oznaczonych zarówno klauzulą „zastrzeżone”, jak i NATO RESTRICTED, a to nakłada na nas dodatkowo restrykcyjne obowiązki w zakresie realizacji – powiedziała Marzena Witkowska, dyrektor Oddziału Zachodniego, Przemysłu i Ochrony Środowiska.

Mostostal Warszawa posiada bogate doświadczenie przy realizacji kontraktów wojskowych. Obecnie spółka prowadzi roboty budowlane w kompleksie wojskowym w Redzikowie. W przeszłości Mostostal Warszawa był generalnym wykonawcą przebudowy hali sportowej i basenów dla jednostki wojskowej w Mrągowie czy budowy obiektów garażowych i placów manewrowych w Braniewie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA