PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemcy zainwestują w Lublinie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 kwi 2013 17:03

Niemcy zainwestują w Lublinie

Niemiecka firma ABM Greiffenberger, specjalizująca się w produkcji silników elektrycznych i skrzyń biegów, otworzy nowy zakład w Lublinie. Firma podpisała już umowę najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz biurowej w kompleksie Wikana Biznes Park. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield koordynowała całość procesu negocjacyjnego.

REKLAMA

- Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma ABM Greiffenberger jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w naszym mieście. Na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pozostaje wciąż 60 ha wolnych gruntów. Konsekwentnie zwiększamy wydatki na inwestycje infrastrukturalne, co powinno przyciągnąć kolejnych inwestorów - powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

ABM Greiffenberger to jeden z wiodących na świecie dostawców zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej, produkujący rocznie ok. 300.000 układów napędowych. Obecnie dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi.

ABM Greiffenberger planuje zatrudnić w Polsce około 120 osób. Otwarcie zakładu w Lublinie nastąpi pod koniec 2013 r. W Lublinie ABM Greiffenberger zamierza zintegrować ze swoim łańcuchem wartości usługi, które dotychczas były świadczone przez podmioty zewnętrzne, i zlecić nowemu zakładowi realizację wybranych procesów produkcyjnych oraz montaż silników elektrycznych prowadzony obecnie w zakładzie w Plauen.

- Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm - powiedział Robert Lackermeier, Dyrektor Wykonawczy, ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

- Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28.000 mkw. Wikana Biznes Park powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa - powiedział Robert Gajor, Prezes, Wikana Invest Sp. z o.o.

Kompleks Wikana Biznes Park, przy ulicy Grygowej w Lublinie, położony jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, Podstrefa Lublin. Inwestorem jest Wikana Invest Sp. z o.o., spółka zależna Grupy Kapitałowej Wikana S.A., jednego z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem przy komercjalizacji kompleksu Wikana Biznes Park.

- Czynnikami przyciągającymi inwestorów do Lublina są Specjalna Strefa Ekonomiczna, rozwinięte zaplecze naukowo-badawcze oraz bliska odległość do nowopowstałego portu lotniczego w Świdniku - powiedział Marek Skrzydlak, ekspert z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Dział Project Management firmy Cushman & Wakefield będzie wspierał proces instalacji urządzeń i maszyn firmy ABM Greiffenberger oraz koordynował współpracę najemcy z deweloperem.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA