PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemiecka firma wybuduje fabrykę w Jaśle

  • Autor: PAP
  • 12 kwi 2013 14:47

Firma Homag Holzbearbeitungssysteme z Niemiec wygrała przetarg na dostawę głównej linii produkcyjnej do budowanej w Jaśle (Podkarpackie) fabryki mebli Grupy Nowy Styl. Inwestycja gotowa będzie w 2015 r. Koszt powstania fabryki to prawie 106 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował PAP Piotr Wróblewski z Grupy Nowy Styl, niemiecka firma to lider wśród producentów maszyn dla przemysłu drzewnego. "Na korzyść niemieckiego dostawcy przemawiały m.in. optymalne zagospodarowanie miejsca w hali produkcyjnej, wydajność i elastyczność maszyn oraz niezawodność urządzeń. Firma Homag zaproponowała również najbardziej konkurencyjną cenę" - dodał.

Linia, którą zamontuje niemiecka spółka, przetwarzać będzie płyty na komponenty meblowe. Zintegrowana będzie mechanicznie oraz programowo za pomocą systemów informatycznych zarządzających całą produkcją. W ramach linii znajdą się komponenty takie jak: automatyczny magazyn płyt na ok. 100 miejsc składowania, gniazdo rozkroju płyt, automatyczny system transportowy czy gniazdo wiertarek z trzema równolegle pracującymi liniami obsługującymi komponenty szaf i kontenerów.

"Firma Homag dostarczy również profesjonalne linie do pakowania i montażu, przeznaczone do kompletowania wyrobów gotowych i pakowania ich do transportu" - podkreślił Wróblewski.

W fabryce na linii głównej produkowane będą komponenty meblowe nie tylko według standardowych, katalogowych wzorów i wymiarów, ale również według indywidualnych zamówień klientów. Jak zaznaczył Wróblewski, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań czas realizacji takiego indywidualnego zamówienia nie będzie różnił się od czasu realizacji zamówień standardowych.

W połowie br. wybrany zostanie dostawca drugiej linii technologicznej, która przeznaczona będzie do wytwarzania komponentów meblowych wykończonych fornirem lub laminatem HPL.

Całkowity koszt powstania fabryki to prawie 106 mln zł, z tej kwoty blisko 40 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.

Projekt pn. "Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim - budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim" współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Grupa Nowy Styl z Krosna (Podkarpackie) jest jednym z największych producentów m.in. krzeseł i mebli na świecie; tworzy ją kilkanaście powiązanych kapitałowo spółek działających w ponad 15 krajach. Zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. Grupa sprzedaje swoje produkty poprzez pięć marek, w blisko 100 krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA