PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemieckie banki finansują projekty Segro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 paź 2013 14:56

Niemieckie banki finansują projekty Segro

Bank Pbb Deutsche Pfandbriefbank oraz Helaba zapewnią finansowanie w wysokości 188 mln euro dla projektu SELP realizowanego przez Segro oraz Public Sector Pension Investment Board z Kanady.

REKLAMA

166 mln euro zostanie przeznaczonych na przejęcie 10 głównych nieruchomości logistycznych znajdujących się obecnie w posiadaniu Segro. Chodzi o 9 obiektów w Polsce i 1 w Czechach oraz o działki położone na terenie Polski o łącznej powierzchni 520 tys. mkw. Pozostałe 22 mln euro zostanie wykorzystanych na przyszłe przejęcia.

SELP to wspólny projekt Segro oraz kanadyjskiego funduszu emerytalnego. Obie firmy podzieliły się udziałami w stosunku 50:50. Zaangażowanie Public Sector Pension Investment Board to 303 mln euro. Strony wyraziły także zgodę na zadłużenie spółki do wartości 390 mln euro (wskaźnik LTV 40 proc.). Obecnie SELP posiada 34 nieruchomości logistyczne o łącznej powierzchni 1,6 mln mkw.

Segro European Logistics Partnership ma także bardzo ambitne plany rozwojowe. W ciągu najbliższych lat przedstawiciele firmy chcą posiadać aktywa logistyczne o łącznej wartości 2 mld euro. Mowa zarówno o realizacji nowych projektów, jak i przejęciu już istniejących parków logistycznych.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA