PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomościowe portfolio Segro z dobrym wynikiem

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 lut 2016 09:53

Nieruchomościowe portfolio Segro z dobrym wynikiem Segro Business Park Łódź

Grupa Segro wypracowała zysk brutto na poziomie 686,5 mln funtów - podała spółka w komunikacie podsumowującym rok 2015.

REKLAMA

- Dobre wyniki zarówno na poziomie operacyjnym, jaki i wskaźnik zwrotów na poziomie portfela są rezultatem aktywnego zarządzania nieruchomościami, pozytywnej dynamiki rynkowej oraz repozycjonowania naszego portfolio, które obejmuje obecnie niemal wyłącznie powierzchnie przemysłowe i magazynowe. Zainteresowanie najemców i inwestorów nowoczesnymi magazynami w kluczowych lokalizacjach utrzymuje się dzięki korzystnym warunkom makroekonomicznym, ograniczonej podaży nowych obiektów oraz zmianom w strukturze popytu, ukierunkowanego na handel internetowy i sklepy typu convenience. W rezultacie tych zmian sieci handlowe, firmy kurierskie oraz operatorzy logistyczni prowadzą proces restrukturyzacji łańcucha dostaw, w którym kluczową rolę odgrywają nowoczesne magazyny i centra dystrybucyjne - informuje spółka.

Skorygowany zysk na akcję wzrósł o 7 procent w porównaniu do roku 2014 i wyniósł 18,4 pensa, co jest związane ze wzrostem poziomu przychodów z najmu, rekordowo niskim wskaźnikiem pustostanów (4,8 procent), realizacją nowych obiektów deweloperskich, zakupem nieruchomości, a także z niższymi kosztami finansowymi i operacyjnymi.

Wartość aktywów netto na akcję (według EPRA) wzrosła o 21 procent do 463 pensów, co odzwierciedla wzrost wartości kapitałowej portfela, wynikający z kompresji stóp kapitalizacji oraz wzrostu czynszów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, a także zyski z projektów deweloperskich oraz transakcji sprzedaży.

Program deweloperski oraz posiadane grunty inwestycyjne w kluczowych lokalizacjach stanowią solidną podstawę przyszłego rozwoju. Aktualnie realizowane inwestycje budowlane wraz z projektami deweloperskimi zaplanowanymi na okres najbliższych 5 lat, mogą wygenerować roczne przychody z najmu na poziomie ok. 109 milionów funtów, co stanowi około 38 proc. obecnych przychodów Segro.

Wartość dywidendy wzrosła o 3,9 procent do 10,6 pensa (10,2 pensa w 2014 r.).

– Rok 2015 był kolejnym doskonałym okresem dla Segro, w którym wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Prognozy dotyczące popytu ze strony najemców są zachęcające, nowy rok rozpoczęliśmy ze znaczną ilością planowanych transakcji najmu oraz nowych inwestycji. Niezależnie od nastroju niepewności w obszarze niektórych czynników gospodarczych i geopolitycznych, jesteśmy przekonani, że nasze portfolio jest odpowiednio spozycjonowane, aby generować wzrosty powyższej średniej rynkowej - skomentował wyniki finansowe, David Sleath, dyrektor zarządzający Segro.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA