PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niski wskaźnik pustostanów Segro

  • Autor: www.wnp.pl
  • 23 mar 2011 11:22

W 2010 roku brytyjski deweloper Segro wynajął 59,1 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Polsce, a w całej Europie prawie 262 tys. mkw. - informuje zarząd.

REKLAMA

W Polsce w ub.r. spółka ta nie oddała do użytku nowych magazynów, a działalność skupiała na wynajmie wolnej powierzchni w już istniejących parkach logistycznych. Pomimo spadku popytu, deweloper zrealizował kilka znaczących umów najmu, jak z firmą Kaufland (niemiecka sieć detaliczna), która wynajęła 24,5 tys. mkw. w Tulipan Park Gliwice. Kilku dotychczasowych klientów Segro rozszerzyło wynajmowaną powierzchnię.

W efekcie deweloper ten pod koniec 2010 roku zmniejszył poziom pustostanów w istniejących w Polsce magazynach poniżej 2,6 proc., co jest wynikiem prawie trzykrotnie niższym niż średnio w kraju.

Zarazem Segro rozpoczęło realizację trzech projektów. Pierwszym z nich jest magazyn budowany w formule build-to-suit (BTS) dla szwedzkiej firmy HL Display. Powstaje on na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy, w podstrefie Gliwice. Po ukończeniu dostarczy 10 tys. mkw. powierzchni biurowej i magazynowej, zaprojektowanej zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Segro rozpoczęła także realizację swojej pierwszej w Polsce inwestycji typu small business units (SBU). Magazyn budowany jest w istniejącym Tulipan Park Łódź i jest dedykowany klientom szukającym nowoczesnej i elastycznej powierzchni biznesowej. Najmniejsze moduły do wynajęcia będą wynosić zaledwie 750 mkw. (dla porównania, minimalna powierzchnia najmu w magazynach wielkopowierzchniowych wynosi około 2,5 tys. mkw.).

Dodatkowo w ubr. brytyjski deweloper rozpoczął także prace przygotowawcze nad nowym centrum logistycznym, zlokalizowanym w gminie Pruszcz Gdański. Po ukończeniu inwestycja dostarczy na rynek do 150 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz przeznaczonej na lekką produkcję. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA