PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

North-West Logistic Park w Szczecinie z kompletem najemców

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2016 13:44

North-West Logistic Park w Szczecinie z kompletem najemców North-West Logistic Park w Szczecinie, fot. Waimea Holding

Waimea Holding podpisał ostatnią umowę najmu na powierzchnię w North-West Logistic Park w Szczecinie. Firma Mycs wynajęła łącznie 6,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w halach B i G. Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne zostało wynajęte w 100 procentach.

REKLAMA

Do grona najemców North-West Logistic Park w Szczecinie dołączyła firma Mycs. Niemiecki producent i dystrybutor wysokiej jakości mebli modułowych wynajął 1900 mkw. w hali B oraz całą powierzchnię w hali G, 4 500 mkw. Budowa siódmej hali G w ramach szczecińskiego kompleksu rozpocznie się jesienią, której oddanie do użytkowania zaplanowano na początek 2017 roku.

Położenie North-West Logistic Park w Szczecinie przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do sieci europejskich autostrad oraz sąsiedztwo Niemiec zdecydowały o wyborze tej lokalizacji na centrum logistyczne dla firmy Mycs w Polsce. Przy podejmowaniu decyzji ważnym czynnikiem dla niemieckiego producenta mebli był dostęp do bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry ze znajomością języków obcych.

- Odnieśliśmy wielki sukces w Szczecinie, na rok przed planowanym zakończeniem budowy North-West Logistic Park, kompleks o powierzchni 77 tys. mkw., 7 nowoczesnych hal, wynajęliśmy w 100 procentach. Mamy dalsze plany związane ze Szczecinem i województwem zachodniopomorskim, przymierzamy się do kolejnych projektów w tym regionie - podkreśla Przemysław Szczepaniak, dyrektor ds. rozwoju obszaru Polski Północnej w Waimea Holding.

Centrum logistyczne North-West Logistic Park oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne z dostępem do wykwalifikowanych pracowników cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Hale wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniają najemcom możliwość wysokiego składowania i prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej. Na 18 hektarowej działce inwestor tworzy nie tylko park logistyczny ale też park zieleni. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca.

Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał. Położenie parku logistycznego w Szczecinie uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. W North-West Logistic Park działalność prowadzą firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych. Firma KK Wind Solutions, z siedzibą w Danii, posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym i dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma InCom to hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych. Wśród najemców znajdują się także takie firmy jak Rohlig Suus Logistics jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju, Greencarrier Freight Services Poland firma z branży logistycznej z kapitałem skandynawskim, Shadowline firma produkcyjna z kapitałem polskim oraz Ceva Logistics Poland, Kompania Piwowarska, Animex Foods, My Trendy Phone, Żabka Polska, Cubic, PartyDeco, Animex Foods, oraz HTM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA