PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

North-West Logistic Park w Szczecinie z pierwszym najemcą Hali B

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 gru 2013 13:46

North-West Logistic Park w Szczecinie z pierwszym najemcą Hali B

Inwestor North-West Logistic Park w Szczecinie podpisał pierwszą umowę na wynajem powierzchni w Hali B z duńską firmą My Trendy Phone. Od września br. w budowie jest druga hala szczecińskiego kompleksu magazynowo - produkcyjnego.

REKLAMA

My Trendy Phone, duńską firmą specjalizującą się w sprzedaży internetowej w branży elektronicznej, podpisała pod koniec listopada umowę najmu w North-West Logistic Park. W transakcji pośredniczyła firma Jones Lang LaSalle wynajmując pierwsze 1 900 mkw. w Hali B, której powierzchnia będzie wynosić 13 380 mkw.

Podpisanie umowy najmu z inwestorem z Danii potwierdza, że lokalizacja obiektu jest bardzo atrakcyjna dla rynków skandynawskich. Obecnie, inwestycjami w regionie zachodniopomorskim interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i produkcji. Stwarza to szansę na nowe miejsca pracy w województwie. Inwestor wraz z przedstawicielami firm zajmujących się komercjalizacją obiektu prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Nasycenie powierzchnią magazynową w Szczecinie kształtuje się na poziomie 50 000 mkw. a popyt na powierzchnie magazynowe stale rośnie. W odpowiedzi na te potrzeby powstają kolejne hale kompleksu North-West Logistic Park.

Inwestorem kompleksu magazynowo - produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited. Finansowanie II etapu inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Realizowana zgodnie z założonym harmonogramem budowa Hali B zostanie ukończona w maju 2014 roku.

W ramach North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania.

W wynajętej w 100 procentach Hali A North-West Logistic Park od początku lipca na powierzchni 6 850 mkw. funkcjonuje trzech najemców zatrudniając ponad 110 pracowników. Wśród najemców znalazły się takie firmy jak InCom Polska, Eurocash oraz firma IQ Metal Polska. Obiektem zarządza firma Cushman & Wakefield Polska.

Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna EastWave Design Sp. z o.o.
Komercjalizacją obiektu logistycznego zajmują się firmy, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle, DTZ, Colliers International, Litwiniuk Property, firmy które posiadają międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA