PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

North-West Logistic Park walczy o nagrodę Prime Property Prize 2014

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sie 2014 08:54

North-West Logistic Park walczy o nagrodę Prime Property Prize 2014

North-West Logistic Park, kompleks magazynowy zlokalizowany w Szczecinie, to jeden z kandydatów do zdobycia nagrody Prime Property Prize 2014 w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej".

REKLAMA

ODDAJ GŁOS W KONKURSIE PRIME PROPERTY PRIZE 2014

Inwestorem kompleksu magazynowo - produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited. North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A.

Kompleks położony jest na 14 ha działce w południowo-wschodniej części Szczecina, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Sąsiedztwo Niemiec oraz krajów Skandynawskich stanowią o atrakcyjności obiektu. Projekt adresowany jest do firm z całej Europy.

W skład kompleksu wchodzą cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Hala A zajmuje powierzchnię 6 850 mkw., zaś hala B 13 380 mkw., obie zostały wynajęte w 100 procentach. Największa Hala C zajmie powierzchnię 28 500 mkw. i będzie wybudowana w systemie „crossdock". W skład kompleksu wchodzi także Hala D o powierzchni 14 000 mkw., której budowa rozpoczęła się w lipcu br. Oddanie do użytku hali C i D zaplanowano na początek 2015 roku. Finansowanie inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Wartość inwestycji to 110 milionów PLN, w której zatrudnienie znajdzie ponad 1 500 osób.

Centrum logistyczne w Szczecinie nadaje się na potrzeby nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Najemcy mogą wykorzystywać jego powierzchnię jako magazyn wysokiego składowania lub jako miejsce, gdzie powstanie nowoczesne centrum logistyczne. Położenie obiektu umożliwia najemcom nawiązanie relacji partnerskich i biznesowych z kontrahentami zarówno w Polsce jak i zagranicą.

O nagrodę Prime Property Prize 2014 w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej" ubiegają się również: PointPark Poznań - obiekt dla PF Logo Express; Obiekt BTS dla firmy Polaris Industries Inc., Opole; Obiekt BTS dla firmy Castorama, Stryków i Park Logistyczny MLP Bieruń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA