PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

North-West Logistic Park z szansą na statuetkę Prime Property Prize

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 sie 2015 12:33

North-West Logistic Park z szansą na statuetkę Prime Property Prize North-West Logistic Park

North-West Logistic Park to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6. Kompleks został nominowany do konkursu Prime Property Prize 2015 w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej.

REKLAMA

Na 14 ha działce powstały cztery hale łącznej powierzchni 64 tys. mkw. przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych.

Poznaj inne nominowane obiekty w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej i oddaj głos!

Lokalizacja uczyniła z inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania oraz rozwoju firm z branży magazynowej i produkcyjnej, przyczyniła się do rozwoju współpracy polsko-niemiecko-skandynawskiej. Na 14 ha działce inwestor stworzył nowoczesny park logistyczny oraz prawdziwy park zieleni zakładając 35 tys. mkw. trawnika, sadząc 100 drzew i 6 tys. krzewów. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca. Na terenie parku zatrudnienie znalazło ponad 1,5 tys. osób, w tym wielu wysokiej klasy inżynierów, managerów oraz specjalistów z dobrą znajomością języków obcych, kształconych na uczelniach działających na terenie miasta.

W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu inwestor planuje dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., której budowa już się rozpoczęła a oddanie do użytkowania nastąpi w grudniu br. W planach jest także budowa kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tys. mkw. na 18 hektarach gruntu.

W North-West Logistic Park w Szczecinie ponad 50 proc. najemców wynajęło powierzchnie na cele produkcyjne. Działa tam już pięć fabryk a z kolejną, szóstą negocjowane są warunki kontraktu najmu. Większość najemców, którzy prowadzą działalność produkcyjną w North-West Logistic Park to firmy skandynawskie.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień V edycji Property Forum 2015 w Warszawie. Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA