PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

North-West Logistic Park z szansą na statuetkę Prime Property Prize

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 sie 2015 12:33

North-West Logistic Park z szansą na statuetkę Prime Property Prize North-West Logistic Park

North-West Logistic Park to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6. Kompleks został nominowany do konkursu Prime Property Prize 2015 w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej.

REKLAMA

Na 14 ha działce powstały cztery hale łącznej powierzchni 64 tys. mkw. przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych.

Poznaj inne nominowane obiekty w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej i oddaj głos!

Lokalizacja uczyniła z inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania oraz rozwoju firm z branży magazynowej i produkcyjnej, przyczyniła się do rozwoju współpracy polsko-niemiecko-skandynawskiej. Na 14 ha działce inwestor stworzył nowoczesny park logistyczny oraz prawdziwy park zieleni zakładając 35 tys. mkw. trawnika, sadząc 100 drzew i 6 tys. krzewów. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca. Na terenie parku zatrudnienie znalazło ponad 1,5 tys. osób, w tym wielu wysokiej klasy inżynierów, managerów oraz specjalistów z dobrą znajomością języków obcych, kształconych na uczelniach działających na terenie miasta.

W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu inwestor planuje dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., której budowa już się rozpoczęła a oddanie do użytkowania nastąpi w grudniu br. W planach jest także budowa kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tys. mkw. na 18 hektarach gruntu.

W North-West Logistic Park w Szczecinie ponad 50 proc. najemców wynajęło powierzchnie na cele produkcyjne. Działa tam już pięć fabryk a z kolejną, szóstą negocjowane są warunki kontraktu najmu. Większość najemców, którzy prowadzą działalność produkcyjną w North-West Logistic Park to firmy skandynawskie.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień V edycji Property Forum 2015 w Warszawie. Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA