PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa firma w Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec

  • Autor: PAP
  • 30 lis 2012 00:18

Około 200 osób znajdzie pracę w zakładzie powstającym na terenie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w Szczecinie. Inwestycję rozpoczęła firma HKL Dekoracja Okien. W czwartek wmurowano akt erekcyjny pod przyszły obiekt.

REKLAMA

Firma na blisko 3 ha zamierza postawić halę produkcyjną o powierzchni 8 tys. m kw. i dwukondygnacyjny budynek biurowo-socjalny. Spółka planuje przeznaczyć na inwestycję ok. 16 mln zł i zatrudnić do 2016 r. blisko 200 osób. Przedsiębiorstwo, które zajmuje się m.in. automatyką budowlaną do wewnętrznych przesłon okiennych, zamierza uruchomić działalność w nowej siedzibie w czerwcu 2013 roku.

Firma w nowej siedzibie planuje kontynuację dotychczasowej działalności - produkcję przesłon okiennych, w tym żaluzji aluminiowych i drewnianych, żaluzji fasadowych, rolet i moskitier.

Podstrefa w Szczecinie powstała w 2010 r. Pierwszym inwestorem była firma GARO; w marcu br. otrzymała ona zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie. Firma chce zainwestować 6,4 mln zł. Zamierza produkować w Szczecinie m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych czy panele dystrybucyjne energii elektrycznej. Firma chce zatrudnić ok. 120 pracowników.

Drugim inwestorem w szczecińskiej SSE jest spółka Sanger Metal Sp. z o.o. ze Szczecina, która w rejonie ul. Struga nabyła działkę o powierzchni ok. 5 tys. m kw. Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń do podnoszenia i zabezpieczania ładunków. Na nabytej nieruchomości planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 2500 m kw. z częścią biurową i socjalną. Wartość planowanych nakładów to ok. 4 mln zł. Firma do 2016 roku zamierza zatrudnić około 50 osób. Początek działalności w nowym zakładzie produkcyjnym przewidziano na połowę 2014 r.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA