PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa firma w Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec

  • Autor: PAP
  • 30 lis 2012 00:18

Około 200 osób znajdzie pracę w zakładzie powstającym na terenie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w Szczecinie. Inwestycję rozpoczęła firma HKL Dekoracja Okien. W czwartek wmurowano akt erekcyjny pod przyszły obiekt.

REKLAMA

Firma na blisko 3 ha zamierza postawić halę produkcyjną o powierzchni 8 tys. m kw. i dwukondygnacyjny budynek biurowo-socjalny. Spółka planuje przeznaczyć na inwestycję ok. 16 mln zł i zatrudnić do 2016 r. blisko 200 osób. Przedsiębiorstwo, które zajmuje się m.in. automatyką budowlaną do wewnętrznych przesłon okiennych, zamierza uruchomić działalność w nowej siedzibie w czerwcu 2013 roku.

Firma w nowej siedzibie planuje kontynuację dotychczasowej działalności - produkcję przesłon okiennych, w tym żaluzji aluminiowych i drewnianych, żaluzji fasadowych, rolet i moskitier.

Podstrefa w Szczecinie powstała w 2010 r. Pierwszym inwestorem była firma GARO; w marcu br. otrzymała ona zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie. Firma chce zainwestować 6,4 mln zł. Zamierza produkować w Szczecinie m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych czy panele dystrybucyjne energii elektrycznej. Firma chce zatrudnić ok. 120 pracowników.

Drugim inwestorem w szczecińskiej SSE jest spółka Sanger Metal Sp. z o.o. ze Szczecina, która w rejonie ul. Struga nabyła działkę o powierzchni ok. 5 tys. m kw. Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń do podnoszenia i zabezpieczania ładunków. Na nabytej nieruchomości planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 2500 m kw. z częścią biurową i socjalną. Wartość planowanych nakładów to ok. 4 mln zł. Firma do 2016 roku zamierza zatrudnić około 50 osób. Początek działalności w nowym zakładzie produkcyjnym przewidziano na połowę 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA