PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa hala to początek. Magazynowy projekt w planach DS Smith

  • Autor: PAP
  • 14 wrz 2017 15:31

Nowa hala to początek. Magazynowy projekt w planach DS Smith Fot. Shutterstock

Około 10 mln zł kosztowała budowa w Kielcach Zakładu Opakowań Specjalistycznych firmy DS Smith Polska. W nowej hali będą powstawały opakowania wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, RTV-AGD i logistyce. Nowy zakład to pierwszy etap rozbudowy. - Trwają przygotowania do budowy magazynu z tyłu hali, planujemy także rozbudowę innych obiektów - zaznaczył Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith Polska.

REKLAMA

W czwartek uroczyście otwarto nowy obiekt, wybudowany na terenie kieleckiej fabryki.

Hala ma ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, konstrukcja budynku spełnia najbardziej wymagające normy oszczędności ciepła, a zainstalowana tu nowoczesna centrala wentylacyjna w ciągu godziny jest w stanie wymienić całkowicie powietrze w całej hali.

Realizacja inwestycji, która kosztowała ok. 10 mln zł, trwała siedem miesięcy. W tym czasie wyburzono starą, funkcjonująca w tym miejscu halę, a jej elementy pokruszono i wykorzystano pod budowę skarpy i drogi. Jak powiedział dyrektor operacyjny zakładów przetwórczych DS Smith Polska Grzegorz Bielnik, na czas budowy fabryka została przeniesiona do magazynu zewnętrznego, wynajętego poza terenem firmy.

W hali będą powstawały wielkogabarytowe opakowania przemysłowe, wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, RTV-AGD oraz logistyce.

Bielnik dodał, że dzięki inwestycji firma zwiększy zatrudnienie. W tej chwili w zakładzie pracują 34 osoby. "Sukcesywnie, wraz z rozwojem parku maszynowego tej hali, w ciągu roku powinno być zatrudnionych kolejne 15-20 osób. Liczymy, że w ciągu 2-3 lat będzie to ok. 80 osób" - dodał.

Prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski poinformował, że planowana jest dalsza rozbudowa firmy w Kielcach. "Mamy tu ok. 70 tys. metrów kw. powierzchni pod dachem. Dziś to już nie wystarcza, bo obecnie produkujemy ok. cztery razy więcej opakowań niż 15 lat temu - w tych samych murach" - powiedział.

Dodał, że nowy zakład to pierwszy etap rozbudowy. "Trwają przygotowania do budowy magazynu z tyłu hali, planujemy także rozbudowę innych obiektów" - zaznaczył Sadowski.

Obecny w ponad 30 krajach DS Smith jest wiodącym w Europie dostawcą opakowań produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta. Oferuje tekturowe opakowania przemysłowo-transportowe, FMCG, display'e i opakowania POS, spersonalizowane opakowania ochronne oraz palety tekturowe, których produkcja ma miejsce między innymi na terenie kieleckiej fabryki.

W Kielcach DS Smith Polska zatrudnia ok. 700 osób. Tutejszy zakład jest kontynuatorem funkcjonujących od 1971 r. Kieleckich Zakładów Wyrobów Papierowych.

DS Smith Polska zatrudnia ponad 1,2 tys. osób. Firma posiada także fabryki produkcyjne wyposażone w tekturnice w Kutnie i Oławie oraz fabrykę przetwórczą w Kwidzynie. Prowadzi też działalność w Wilnie (Litwa) i Tallinie (Estonia).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • hartes 2017-09-15 14:08:13
    JARTOM ma kilkadziesiąt hal w Polsce, które są gotowe pod prowadzenie tam działalności, zatem kompletnie nie rozumiem jaki jest sens budowania nowych hal, skoro i tak wyjdzie to zdecydowanie droższej. Czemu firmy nie korzystają z okazji? Przecież te hale długo tak dobrych wycen mieć nie będą. Mylę się?

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA