PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa inwestycja w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 15 cze 2013 20:22

Co najmniej 3,5 mln zł ma zainwestować firma z branży tworzyw sztucznych w podstrefie Ełk Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podała SSSE w komunikacie. Firma będzie rozszerzać swoją dotychczasową działalność.

REKLAMA

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agastyl, które działa już w ełckiej podstrefie (woj. warmińsko-mazurskie) chce wytwarzać specjalistyczne ścianki na potrzeby budownictwa drogowego i kolejowego. Firma - jak podano w przesłanym PAP komunikacie - specjalizuje się w produkcji granulatów, których używa się w produkcji siatki ogrodzeniowej, kabli i różnych detali wykorzystywanych przy produkcji obuwia.

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński poinformował, że w ramach zezwolenia na reinwestycje, firma zamierza kupić działkę o powierzchni 1,3 ha w Ełku, instalację naziemną paneli fotowoltaicznych, a także linię produkcyjną. Ponieważ nowoczesne linie technologiczne nie wymagają obsługi przez dużą liczbę pracowników, nowa inwestycja nie skutkuje sporą liczbą nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca utrzyma dotychczasowe 33 miejsca pracy i utworzy co najmniej 5 nowych stanowisk pracy.

Zezwolenie dla Agastylu to drugie w 2013 roku zezwolenie wydane przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Pierwsze dostała firma Ortis - również z branży tworzyw sztucznych - działająca w podstrefie Suwałki. Ortis ma zainwestować 3 mln zł. W 2012 roku Suwalska SSE wydała 11 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu stref w Polsce. Ma obszar 343 hektarów w sześciu podstrefach: Suwałki, Białystok, Grajewo oraz Ełki i Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim, a także Małkinia Górna (woj. mazowieckie). W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w strefie około 1,7 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy.

Wkrótce Suwalska SSE ma się powiększyć o podstrefę w Łomży. Podstrefy chcą też powołać samorządy Siemiatycz, Hajnówki i Narewki. Powiększona też ma być podstrefa Suwałki, do strefy ma być też włączony Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA