PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa inwestycja w tarnobrzeskiej strefie

  • wnp.pl
  • 26 paź 2012 12:38

Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, wydała zezwolenie na prowadzenie działalności przez Liugong Machinery Poland w podstrefie Stalowa Wola. Inwestycja w wysokości 65 mln zł pozwoli na uruchomienie nowej linii do produkcji maszyn budowlanych.

REKLAMA

To druga, po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola, inwestycja chińskiej firmy w Polsce. Na terenie podstrefy Stalowa Wola TSSE Euro-Park Wisłosan, Liugong Machinery Poland zamierza przejąć część przedsiębiorstwa HSW - Zakład Zespołów Napędowych, zainstalować linie technologiczne do nawęglania, hartowania stali oraz stworzyć park maszynowy.

Zakład będzie produkował m.in. ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, koparko-ładowarki oraz świadczył usługi posprzedażowe. Do 2016 r. zainwestowanych zostanie 65 mln zł, zatrudnienie znajdzie łącznie 775 osób, z czego 765 to utrzymane miejsca pracy.

Inwestycja w Stalowej Woli to kolejne przedsięwzięcie biznesowe Liugong w Polsce. Na początku 2012 r. Liugong Europe Coöperatief U.A nabyła cywilną część HSW S.A. (Oddział I wraz z udziałami w Dresta), gdzie rozwija produkcję maszyn budowlanych. Obecnie firma jest jedynym na polskim rynku producentem maszyn budowlanych. 75 proc. produkcji trafia na rynek zagraniczny.

- Kolejna inwestycja Liugong Machinery w Polsce to potwierdzenie, że firma traktuje nasz kraj bardzo perspektywicznie. Wcześniejsze przejęcie i rozwinięcie produkcji na bazie potencjału cywilnej części HSW okazało się sukcesem. Stworzona w Stalowej Woli firma ma szansę zaistnieć na światowych rynkach jako lider w produkcji maszyn budowlanych - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes ARP.

Inwestycja Liugong Machinery na terenie TSSE Euro-Park Wisłosan jest realizacją memorandum podpisanego w kwietniu br. przez Agencję Rozwoju Przemysłu o pogłębieniu współpracy z Guanxi Liugong Machinery Co. LTD. Strony zobowiązały się w nim do m.in. tworzenia przyjaznych warunków dla kooperacji firm polskich i chińskich, wspierania przedsięwzięć realizowanych na rynkach obu krajów, współdziałania w realizacji inwestycji w zarządzanej przez ARP S.A. TSSE EURO-PARK WISŁOSAN oraz rozwoju w Polsce sieci sprzedaży i serwisu produktów Liugong. Chińska firma z kolei wspomaga działania ARP w Chinach w zakresie poszukiwania partnerów inwestycyjnych i biznesowych.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA