PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa inwestycja w tarnobrzeskiej strefie

  • wnp.pl
  • 26 paź 2012 12:38

Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, wydała zezwolenie na prowadzenie działalności przez Liugong Machinery Poland w podstrefie Stalowa Wola. Inwestycja w wysokości 65 mln zł pozwoli na uruchomienie nowej linii do produkcji maszyn budowlanych.

REKLAMA

To druga, po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola, inwestycja chińskiej firmy w Polsce. Na terenie podstrefy Stalowa Wola TSSE Euro-Park Wisłosan, Liugong Machinery Poland zamierza przejąć część przedsiębiorstwa HSW - Zakład Zespołów Napędowych, zainstalować linie technologiczne do nawęglania, hartowania stali oraz stworzyć park maszynowy.

Zakład będzie produkował m.in. ładowarki kołowe, spycharki gąsienicowe, koparko-ładowarki oraz świadczył usługi posprzedażowe. Do 2016 r. zainwestowanych zostanie 65 mln zł, zatrudnienie znajdzie łącznie 775 osób, z czego 765 to utrzymane miejsca pracy.

Inwestycja w Stalowej Woli to kolejne przedsięwzięcie biznesowe Liugong w Polsce. Na początku 2012 r. Liugong Europe Coöperatief U.A nabyła cywilną część HSW S.A. (Oddział I wraz z udziałami w Dresta), gdzie rozwija produkcję maszyn budowlanych. Obecnie firma jest jedynym na polskim rynku producentem maszyn budowlanych. 75 proc. produkcji trafia na rynek zagraniczny.

- Kolejna inwestycja Liugong Machinery w Polsce to potwierdzenie, że firma traktuje nasz kraj bardzo perspektywicznie. Wcześniejsze przejęcie i rozwinięcie produkcji na bazie potencjału cywilnej części HSW okazało się sukcesem. Stworzona w Stalowej Woli firma ma szansę zaistnieć na światowych rynkach jako lider w produkcji maszyn budowlanych - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes ARP.

Inwestycja Liugong Machinery na terenie TSSE Euro-Park Wisłosan jest realizacją memorandum podpisanego w kwietniu br. przez Agencję Rozwoju Przemysłu o pogłębieniu współpracy z Guanxi Liugong Machinery Co. LTD. Strony zobowiązały się w nim do m.in. tworzenia przyjaznych warunków dla kooperacji firm polskich i chińskich, wspierania przedsięwzięć realizowanych na rynkach obu krajów, współdziałania w realizacji inwestycji w zarządzanej przez ARP S.A. TSSE EURO-PARK WISŁOSAN oraz rozwoju w Polsce sieci sprzedaży i serwisu produktów Liugong. Chińska firma z kolei wspomaga działania ARP w Chinach w zakresie poszukiwania partnerów inwestycyjnych i biznesowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA