PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa podaż kontra starsza na rynku magazynów w Polsce - raport

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 paź 2012 14:27

Nowa podaż kontra starsza na rynku magazynów w Polsce - raport

Całkowita zasoby powierzchni magazynowej Polsce są szacowane na 7,2 mln mkw., a polski rynek wciąż ma wysoki potencjał rozwoju w porównaniu do Europy Zachodniej. Zdecydowana większość istniejących obiektów magazynowych (78 proc.) powstała po 2004 roku. Starsze obiekty zlokalizowane są głównie w Warszawie i jej okolicach - wynika z najnowszego raportu DTZ "Warsaw Industrial and Logistics - New versus Old".

REKLAMA

- Dystrybutorzy i operatorzy handlowi poszukują powierzchni głównie w nowych obiektach, podczas gdy producenci częściej decydują się na wynajem powierzchni w starszych budynkach - mówi Anna Staniszewska, dyrektor Zespołu Doradztwa i Analiz Rynkowych DTZ. - Przyczyną takiego stanu rzeczy są wymagania poszczególnych najemców, co do sposobu zagospodarowania przestrzeni. Dla dystrybutorów i sieci handlowych istotna jest liczba doków przeładunkowych i możliwa wysokość składowania. Czynniki te nie mają tak dużego znaczenia dla producentów - dodaje Anna Staniszewska.

Należy podkreślić, że wiek obiektu nie ma znaczącego wpływu na wysokość stawek czynszowych za wynajem mieszczącej się w nim powierzchni. Czynsze za powierzchnie magazynowe w Warszawie oscylują pomiędzy 4 a 5,50 euro za mkw., przy czym średnie stawki czynszów kształtują się w granicach 4,25 - 4,90 euro za mkw. Efektywne stawki czynszów są o 10-15 proc. niższe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA