PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje w Śląskim Centrum Logistyki

  • wnp.pl
  • 08 sty 2013 12:30

W Porcie Gliwice planujemy zrealizować w tym roku kolejną inwestycję i zbudować specjalistyczny magazyn - mówi prezes zarządu Śląskiego Centrum Logistyki, Jerzy Zachara.

REKLAMA

Będzie to obiekt o powierzchni ok. 6 tys. mkw., przystosowany do usług logistycznych dla wyrobów stalowych.

- Jej pierwowzorem jest hala o powierzchni 5 tys. mkw., która została oddana do użytku w marcu ub.r., a w której wprowadziliśmy na rynek kompleksową usługę logistyczną „ECO.LOG.STAL", bardzo dobrze przyjętą przez rynek - mówi prezes.

Jest ona dedykowana głównie producentom wyrobów hutniczych, w szczególności blach w kręgach i wyrobów płaskich oraz spedytorom i przewoźnikom kolejowym. Obejmuje łącznie: transport kolejowy towaru od producenta, operacje przeładunkowe oraz krótkie składowanie i dystrybucję własnym transportem samochodowym do ostatecznego klienta, ewentualnie z pełną obsługą celną ładunków.

- Planowaliśmy na ten rok jeszcze jedną inwestycję, lecz wstrzymujemy się z podjęciem decyzji do końca pierwszego kwartału i bardziej klarownej sytuacji w gospodarce - podkreśla J. Zachara.

Równolegle, swoje plany inwestycyjne realizuje spółka PCC Intermodal, który na dzierżawionym terenie ŚCL wybudowała terminal kontenerowy. Ma on powierzchnię 3 ha i możliwości składowania 1700 TEU (kontenerów 20. stopowych), oferujący przeładunki i składowanie kontenerów. Według wstępnych założeń, PCC Intermodal zakłada niemal podwoić powierzchnię operacyjną i składową, a także zakupić dwie suwnice.

Planów inwestycyjnych nie zgłasza natomiast spółka Cargosped (Grupa PKP Cargo), która w 1 maja 2010 roku przejęła użytkowanie innego terminala kontenerowego w Gliwicach. Ma on ok. 14 ha powierzchni, dysponuje placami składowymi o pojemności ok. 200 tys. ton, a wyspecjalizowany jest w przeładunku kontenerów oraz naczep samochodowych.

- Zarząd Śląskiego Centrum Logistyki nie ma na ten rok planów emisji publicznej akcji i wejścia na GPW w Warszawie - poinformował nas też prezes Zachara. - Głównym powodem jest niestabilna sytuacja gospodarcza i na rynku papierów wartościowych.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA