PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje w Śląskim Centrum Logistyki

  • wnp.pl
  • 08 sty 2013 12:30

W Porcie Gliwice planujemy zrealizować w tym roku kolejną inwestycję i zbudować specjalistyczny magazyn - mówi prezes zarządu Śląskiego Centrum Logistyki, Jerzy Zachara.

REKLAMA

Będzie to obiekt o powierzchni ok. 6 tys. mkw., przystosowany do usług logistycznych dla wyrobów stalowych.

- Jej pierwowzorem jest hala o powierzchni 5 tys. mkw., która została oddana do użytku w marcu ub.r., a w której wprowadziliśmy na rynek kompleksową usługę logistyczną „ECO.LOG.STAL", bardzo dobrze przyjętą przez rynek - mówi prezes.

Jest ona dedykowana głównie producentom wyrobów hutniczych, w szczególności blach w kręgach i wyrobów płaskich oraz spedytorom i przewoźnikom kolejowym. Obejmuje łącznie: transport kolejowy towaru od producenta, operacje przeładunkowe oraz krótkie składowanie i dystrybucję własnym transportem samochodowym do ostatecznego klienta, ewentualnie z pełną obsługą celną ładunków.

- Planowaliśmy na ten rok jeszcze jedną inwestycję, lecz wstrzymujemy się z podjęciem decyzji do końca pierwszego kwartału i bardziej klarownej sytuacji w gospodarce - podkreśla J. Zachara.

Równolegle, swoje plany inwestycyjne realizuje spółka PCC Intermodal, który na dzierżawionym terenie ŚCL wybudowała terminal kontenerowy. Ma on powierzchnię 3 ha i możliwości składowania 1700 TEU (kontenerów 20. stopowych), oferujący przeładunki i składowanie kontenerów. Według wstępnych założeń, PCC Intermodal zakłada niemal podwoić powierzchnię operacyjną i składową, a także zakupić dwie suwnice.

Planów inwestycyjnych nie zgłasza natomiast spółka Cargosped (Grupa PKP Cargo), która w 1 maja 2010 roku przejęła użytkowanie innego terminala kontenerowego w Gliwicach. Ma on ok. 14 ha powierzchni, dysponuje placami składowymi o pojemności ok. 200 tys. ton, a wyspecjalizowany jest w przeładunku kontenerów oraz naczep samochodowych.

- Zarząd Śląskiego Centrum Logistyki nie ma na ten rok planów emisji publicznej akcji i wejścia na GPW w Warszawie - poinformował nas też prezes Zachara. - Głównym powodem jest niestabilna sytuacja gospodarcza i na rynku papierów wartościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA