PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe zezwolenia w Katowicach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 mar 2017 17:35

Nowe zezwolenia w Katowicach Fot. Fotolia

Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej SSE w związku z trzema nowymi zezwoleniami na działalność w strefie.

REKLAMA

W marcu Katowicka strefa rozstrzygnęła przetarg, który wyłonił nowego inwestora - niemiecką firmę Hengst, która produkuje  części i akcesoria do pojazdów silnikowych. Będzie on działać w obszarze przemysłowym Gogolin w pobliżu Opola, przy autostradzie A4. Za 66 mln zł firma kupiła działkę i wybuduje na niej zakład produkcyjny, gdzie zatrudni co najmniej 130 pracowników.

Strefa udzieliła również zezwolenia na realizację dwóch reinwestycji. Kolejny projekt rozpoczyna w ten sposób Brembo, czyli największy inwestor podstrefy sosnowiecko-dąbrowskiej KSSE. W fabryce tarcz żeliwnych nowej generacji w Dąbrowie Górniczej zatrudnienie znajdzie też kolejnych 10 osób. Nowy projekt wiąże się z nakładami inwestycyjnymi na kwotę 100 mln złotych. Firma Brembo zrealizowała dotychczas w podstrefie sosnowiecko-dąbrowskiej inwestycje o wartości ponad 714 mln złotych.

Na reinwestycję zdecydował się też amerykański Rockwell Automation. Na gruntach włączonych do KSSE pod koniec grudnia 2016 roku w Katowicach, firma zrealizuje inwestycję, która będzie wiązać się ze stworzeniem 150 nowych miejsc pracy w branży automatyki przemysłowej oraz nakładami inwestycyjnymi o wartości ponad 5,5 mln złotych.

W 2017 roku KSSE udzieliła już 7 zezwoleń na działalność w strefie, w planach ma wydanie 18 kolejnych.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA