PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowi inwestorzy w SSE Starachowice

  • Autor: PAP
  • 14 lip 2015 09:09

Ponad 15 mln zł mają zainwestować na terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" trzy firmy, które od stycznia 2015 r. otrzymały zezwolenia na prowadzenie tu działalności. Zatrudnienie w nowych zakładach może znaleźć 55 osób.

REKLAMA

Jak powiedział PAP wiceprezes zarządu SSE "Starachowice" Zdzisław Kobierski, były to pierwsze zezwolenia na działalność na tym terenie, wydane po wejściu w życie 1 lipca ub. r. nowej mapy pomocy publicznej. W II półroczu 2014 r. brakowało odpowiednich rozporządzeń, umożliwiających przeprowadzanie procedur przetargowych i wydawanie nowych zezwoleń - dlatego kolejne firmy mogły otrzymać zezwolenia dopiero w 2015 r.

Do końca czerwca, zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE "Starachowice", otrzymała firma Dafi Pro, która w Morawicy pod Kielcami wybuduje zakład produkcji systemów filtrujących, nagrzewnic i wentylatorów. Także w morawickiej podstrefie, swój zakład rozbuduje Alucrom Kielce - przedsiębiorstwo zajmujące się usługami lakierniczymi i montażem ram dla pojazdów transportowych oraz maszyn budowlanych. Z kolei w Suchedniowie, spółka KB Pro uruchomi zakład produkujący naczepy samochodowe, różnego rodzaju zabudowy oraz samochody specjalizowane.

Zgodnie z zezwoleniami, firmy te najpóźniej do końca 2021 r. mają zainwestować ponad 15 mln zł. Zatrudnienie, na stałe umowy o pracę w przedsiębiorstwach ma znaleźć 55 nowych pracowników.

W toku jest procedowanie kilku kolejnych zezwoleń dla firm, które chcą prowadzić działalność w SSE "Starachowice" - na razie zarząd strefy nie pododaje szczegółów. Jedno z rokowań ma się zakończyć 30 lipca.

SSE "Starachowice" pracuje też nad powiększeniem strefy o kolejne tereny, pod potrzeby inwestorów. To prawie 61 ha powierzchni. Większość, bo niemal 37,5 ha, to grunty publiczne - własność gmin Połaniec, Sędziszów i Ostrowiec Świętokrzyski, a także należące do samorządu wojewódzkiego - w Chęcinach i będące we władaniu SSE - w gminie Bliżyn.

Kolejne ponad 23 ha, to grunty prywatne w Kielcach i Puławach (woj. lubelskie), gdzie, w myśl odpowiednich przepisów, mają być realizowane konkretne projekty inwestycyjne.

W Puławach chodzi o inwestycję w branży chemicznej - ma tu funkcjonować wytwórnia nawozów granulowanych, wytwarzanych na bazie saletry amonowej. W Kielcach to inwestycja w branży motoryzacyjnej, która zakłada wprowadzenie innowacyjnych metod automatyzacji produkcji.

Jak podkreślił wiceprezes Kobierski, starachowicka SSE w ostatnich miesiącach podjęła intensywne działania, związane z rozwojem szkolnictwa zawodowego - po to, by inwestorzy bez problemu mogli znaleźć pracowników do swoich zakładów. "Dziś inwestor w ogóle nie chce rozmawiać o tym, że +coś będzie+. Chce tylko zobaczyć jak wygląda konkretna oferta - a ma olbrzymi wybór. W tej chwili nie cena decyduje o zakupie działki pod inwestycję, ale odpowiednia liczba wykfalifikowanych osób, które mogłyby tam pracować" - zauważył.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA