PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowi najemcy Segro Logistics Park Poznań, Komorniki

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 gru 2015 10:46

Nowi najemcy Segro Logistics Park Poznań, Komorniki Segro Logistics Park Poznań, Komorniki

W drugiej połowie listopada firma kurierska DPD Polska rozpoczęła działalność w nowym terminalu typu cross-dock na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki. Powierzchnia obiektu wynosi 9 tys. mkw., z czego około 1,3 tys. mkw. najemca przeznaczył na przestrzeń biurowo-socjalną.

REKLAMA

 Jest to już drugi specjalistyczny budynek zrealizowany dla DPD przez Segro. Pierwszy znajduje się na terenie parku Segro we Wrocławiu.

Nowy obiekt, zrealizowanym w całości w ramach projektu built to suit, jest w pełni dostosowany do potrzeb działalności branży kurierskiej. Wcześniej firma wynajmowała powierzchnię w standardowym budynku, który został przystosowany do ich potrzeb, jednak dopiero nowy budynek jest w pełni zaprojektowany dla DPD od samego początku. Został on oddany do użytku pod koniec września br. Od połowy listopada działa już w pełnym zakresie, obsługując zarówno polskich, jak i zagranicznych konsumentów. Budynek składa się z hali magazynowej o powierzchni ponad 7,5 tys. mkw. oraz pomieszczeń biurowych znajdujących się na około 1,3 tys. mkw. W magazynie zamontowano nowy, wydajny sorter, który zapewnia optymalną realizację procesów. Terminal wyposażony jest w 80 bram kurierskich i 40 doków. Wymiary obiektu w najdłuższym miejscu sięgają aż 206 metrów. Deweloper przygotował również parking na ponad 60 samochodów osobowych oraz ponad 100 samochodów ciężarowych i busów.

- Obiekt w Komornikach, ze względu na swoje położenie geograficzne, ma dla nas wagę strategiczną, szczególnie w dobie coraz wyraźniejszej ekspansji zagranicznej polskich sklepów internetowych. Terminal spełnia nasze specyficzne wymagania pod każdym względem, dzięki czemu zachodzące tam procesy operacyjne są w pełni efektywne – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

- Rejon Poznania jest jedną ze strategicznych lokalizacji naszych parków, nie tylko ze względu na potencjał gospodarczy, ale także z uwagi na wysoko rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Miasto położone jest przy jednym z głównych korytarzy tranzytowych łączących Europę Zachodnią i Wschodnią - autostradzie A2. Dzięki temu region jest atrakcyjny dla najemców z sektorów motoryzacyjnego, logistycznego oraz handlowego – dodaje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Segro Logistics Park Poznań, Komorniki oferuje swoim najemcom ponad 176 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, stanowiącej wschodnią obwodnicę Poznania, zapewniając tym samym szybki dojazd do centrum miasta.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA