PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowoczesna infrastruktura dla firm w Kieleckim Parku Technologicznym

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2015 14:35

O nowoczesny budynek Zespołu Inkubatorów dla branży IT i ICT, hale produkcyjne oraz tereny inwestycyjne przygotowane dla przedsiębiorców, wzbogacił się Kielecki Park Technologiczny. W środę uroczyście otwarto nowe obiekty, zbudowane kosztem 126 mln zł - także dzięki wsparciu UE.

REKLAMA

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz, inwestycja przy ul. Olszewskiego, odmieniła charakter dawnej, poprzemysłowej dzielnicy Kielc. Wyliczał, że KPT dysponuje obecnie 40 tys. metrów kw. powierzchni, przeznaczonej dla innowacyjnych firm. Dodał, że samorząd miasta, wsparty funduszami unijnymi, zainwestował tu w sumie 220 mln zł.

"To nie są środki, które konsumujemy. To inwestycje, to transfer pieniędzy, który docelowo ma wesprzeć przedsiębiorczość w naszym mieście i regionie. Ta nowa infrastruktura już nie jest wystarczająca, bo - przykładowo - nowy budynek Zespołu Inkubatorów, został już skomercjalizowany w ponad 60 proc. I cały czas mamy aplikacje od firm z kraju i zagranicy, które chciałyby osiedlić się w parku" - mówił Mazurkiewicz.

W ocenie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego, to dopiero początek drogi w rozwoju parku i miasto planuje pozyskiwać na jego potrzeby kolejne tereny. Jego zdaniem, warunki jakie oferuje KPT są szansą rozwoju głównie dla młodych, kreatywnych ludzi oraz miejscowych uczelni - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel podkreślała, że inwestycje w KPT pokazują "o co chodzi w wydatkowaniu środków europejskich". "Mają wzbudzać potencjał, być kierowane tam, gdzie będzie największy zwrot z inwestycji. Mogę powiedzieć - to też opinia Komisji Europejskiej - że zainwestowane tu pieniądze, są jednymi z najlepiej zrealizowanych projektów i wykorzystanych środków" - oceniła Wendel.

Jak dodała, park będzie mógł wykorzystywać nowe unijne fundusze UE, związane m.in. z komercjalizacją badań naukowych w gospodarce oraz dotyczące platform startowych dla młodych ludzi, którzy będą tu mogli rozwijać swoje pomysły biznesowe.

Nowe inwestycje na terenie KPT rozpoczęto w maju 2014 r. Na potrzeby Zespołu Inkubatorów dla branży informatycznej (IT) i teleinformatycznej (ICT), oraz firm dopiero wchodzących na rynek, zaadaptowano budynek dawnej Wyższej Szkoły Umiejętności, który gruntownie przebudowano. Na ponad pięciu tys. metrów kw. powierzchni znajdują się biura, laboratoria i pomieszczenia produkcyjne. Ich lokatorzy, będą korzystali z różnych preferencji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej oraz ze wsparcia biznesowego.

W podpiwniczeniu gmachu zlokalizowano zespół laboratoriów, które będą darmowo udostępniane lokatorom inkubatora. Firmy mogą tu korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dotyczących m.in. zaawansowanych usług sieciowych czy prototypowania i testowania aplikacji mobilnych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA