PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2013 14:28

Prawie 23 mln zł zainwestują na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu (Podkarpackie) zakłady farmaceutyczne Colfarm. Spółka planuje zatrudnić 18 nowych pracowników - poinformowała PAP Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE.

REKLAMA

Spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Dla Colfarm-u jest to już drugie takie zezwolenie; od 1999 r. firma prowadzi działalność na terenie SSE, gdzie zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem i konfekcjonowaniem produktów leczniczych oraz suplementów diety.

Zgodnie z nowym pozwoleniem spółka zamierza uruchomić produkcję kapsułek miękkich. W tym celu m.in. zmodernizuje obecny magazyn, by przystosować go na potrzeby hali produkcyjnej typu "clean room". Projekt zakłada również budowę magazynu wysokiego składowania oraz zakup maszyn. Firma zatrudni 18 nowych pracowników i zadeklarowała utrzymanie prawie 180 istniejących dotychczas miejsc pracy.

W 2013 roku ARP udzieliła ponad 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Deklarowane nakłady inwestycyjne to ponad 330 mln zł; zatrudnienie ma znaleźć tam ponad 500 osób.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,9 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 21 tys. osób. Do tej pory wydano ponad 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA