PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w strefie "Invest-Park"

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2014 21:53

Firma ILPEA zamierza zainwestować co najmniej 10 mln zł i zatrudnić 20 osób na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

REKLAMA

Jak poinformowała w środę PAP Monika Korzewicz z departamentu komunikacji wałbrzyskiej SSE, przedsiębiorstwo ILPEA otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie tej strefy.

"W Twardogórze ta włoska firma wybuduje zakład produkcyjny wraz z halą magazynową, gdzie będzie produkować taśmę magnetyczną, elementy gumowe, plastikowe i metalowe głównie dla sektora AGD, motoryzacyjnego i budowlanego" - dodała Korzewicz. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej w czerwcu 2016 r.

"Jest to pierwsze przedsięwzięcie na terenach objętych specjalną strefą w Twardogórze, gdzie na przedsiębiorców czekają jeszcze dwa hektary wolnych gruntów" - dodała.

ILPEA to światowa firma założona w 1960 roku. Projektuje i produkuje elementy z tworzyw sztucznych, gumy i artykuły magnetyczne. Posiada swoje zakłady produkcyjne w Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Turcji i w Rosji.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmującej województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i lubuskie, działa 150 firm, z czego najwięcej z kapitałem polskim, niemieckim i włoskim. Inwestorzy zatrudnili tu w sumie ponad 36 tys. osób i zainwestowali 16,3 mld zł. Najbardziej rozwinęły się branże: motoryzacja, AGD i spożywcza.

WSSE "Invest-Park" oferuje jeszcze ponad 1100 ha uzbrojonych gruntów. Inwestorzy prowadzący działalność w wałbrzyskiej strefie korzystają z ulg podatkowych - od 40 do 70 proc. kosztów inwestycji lub zatrudnienia, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i jego lokalizacji.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA