PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w strefie "Invest-Park"

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2014 21:53

Firma ILPEA zamierza zainwestować co najmniej 10 mln zł i zatrudnić 20 osób na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

REKLAMA

Jak poinformowała w środę PAP Monika Korzewicz z departamentu komunikacji wałbrzyskiej SSE, przedsiębiorstwo ILPEA otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie tej strefy.

"W Twardogórze ta włoska firma wybuduje zakład produkcyjny wraz z halą magazynową, gdzie będzie produkować taśmę magnetyczną, elementy gumowe, plastikowe i metalowe głównie dla sektora AGD, motoryzacyjnego i budowlanego" - dodała Korzewicz. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej w czerwcu 2016 r.

"Jest to pierwsze przedsięwzięcie na terenach objętych specjalną strefą w Twardogórze, gdzie na przedsiębiorców czekają jeszcze dwa hektary wolnych gruntów" - dodała.

ILPEA to światowa firma założona w 1960 roku. Projektuje i produkuje elementy z tworzyw sztucznych, gumy i artykuły magnetyczne. Posiada swoje zakłady produkcyjne w Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Turcji i w Rosji.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmującej województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i lubuskie, działa 150 firm, z czego najwięcej z kapitałem polskim, niemieckim i włoskim. Inwestorzy zatrudnili tu w sumie ponad 36 tys. osób i zainwestowali 16,3 mld zł. Najbardziej rozwinęły się branże: motoryzacja, AGD i spożywcza.

WSSE "Invest-Park" oferuje jeszcze ponad 1100 ha uzbrojonych gruntów. Inwestorzy prowadzący działalność w wałbrzyskiej strefie korzystają z ulg podatkowych - od 40 do 70 proc. kosztów inwestycji lub zatrudnienia, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i jego lokalizacji.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA