PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy najemca w Prologis Park Wrocław V

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 cze 2014 13:17

Prologis podpisał umowę przednajmu 20 600 mkw. w budynku 5 na terenie Prologis Park Wrocław V z firmą Hi Logistics Europe. Dzięki tej transakcji obiekt, jeszcze przed ukończeniem jego budowy, jest już wynajęty w 75. procentach.

REKLAMA

Hi Logistics Europe należy do Grupy LG i jest stałym klientem Prologis. Po zawarciu tej umowy firma zajmuje łącznie ponad 98 500 mkw. powierzchni w centrach logistycznych Prologis w Europie.

Z nowego spekulacyjnego obiektu Prologis, Hi Logistics będzie prowadzić dystrybucję na rynki polski, niemiecki i czeski. Będzie to pierwszy i jedyny magazyn na Dolnym Śląsku, w którym zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED, pozwalające na optymalizację kosztów eksploatacji. Ponadto zostanie zastosowana odwrócona siatka słupów z brakiem pierwszej linii, co przełoży się na zwiększenie powierzchni strefy pickingu. Budynek będzie miał betonowe podjazdy dla ciężarówek oraz zagęszczone doki z zainstalowanymi pasmami świetlnymi.

- Dzięki zawartej umowie magazyn o powierzchni 27 000 mkw. jest w 75. procentach wynajęty, jeszcze przed zakończeniem budowy, które planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku. - powiedziała Ewa Zawadzka, vice president i head of development Prologis w Polsce. - Wrocław jest najlepszą lokalizacją
na realizację przyjętej przez Hi Logistics strategii centralizacji działań w regionie. Cieszymy się, że możemy wspierać ich kolejne sukcesy.

Obecnie Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 000 metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 98 000 mkw. powierzchni. Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław Bielany, przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Ukraina) z drogą ekspresową S8/E67.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 mln mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31. marca 2014 roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA