PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy najemca w Prologis Park Wrocław V

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 cze 2014 13:17

Prologis podpisał umowę przednajmu 20 600 mkw. w budynku 5 na terenie Prologis Park Wrocław V z firmą Hi Logistics Europe. Dzięki tej transakcji obiekt, jeszcze przed ukończeniem jego budowy, jest już wynajęty w 75. procentach.

REKLAMA

Hi Logistics Europe należy do Grupy LG i jest stałym klientem Prologis. Po zawarciu tej umowy firma zajmuje łącznie ponad 98 500 mkw. powierzchni w centrach logistycznych Prologis w Europie.

Z nowego spekulacyjnego obiektu Prologis, Hi Logistics będzie prowadzić dystrybucję na rynki polski, niemiecki i czeski. Będzie to pierwszy i jedyny magazyn na Dolnym Śląsku, w którym zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED, pozwalające na optymalizację kosztów eksploatacji. Ponadto zostanie zastosowana odwrócona siatka słupów z brakiem pierwszej linii, co przełoży się na zwiększenie powierzchni strefy pickingu. Budynek będzie miał betonowe podjazdy dla ciężarówek oraz zagęszczone doki z zainstalowanymi pasmami świetlnymi.

- Dzięki zawartej umowie magazyn o powierzchni 27 000 mkw. jest w 75. procentach wynajęty, jeszcze przed zakończeniem budowy, które planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku. - powiedziała Ewa Zawadzka, vice president i head of development Prologis w Polsce. - Wrocław jest najlepszą lokalizacją
na realizację przyjętej przez Hi Logistics strategii centralizacji działań w regionie. Cieszymy się, że możemy wspierać ich kolejne sukcesy.

Obecnie Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 000 metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 98 000 mkw. powierzchni. Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław Bielany, przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Ukraina) z drogą ekspresową S8/E67.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 mln mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31. marca 2014 roku).

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA